Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewanek

DOBRA KARTA SIECIOWA WYSTARCZY?

Polecane posty

Witam !

Mieszkam w bloku 4 piętrowym na parterze moja rodzina mieszka, klatkę obok także na parterze. Problem polega na tym

że ja nie będę kupował sobie w mieszkaniu internetu mając możliwość posiadania go za darmo przez wifi. Modem w mieszkaniu mojej rodziny to "http://www.ceneo.pl/4251472 (TL-WR740N /TP LINK). Modem jest podłączony do routeru który jest kilka cm od niego - mniejsza z tym. Chcę żeby one były podłączone do laptopa ponieważ swój stacjonarny komputer z mieszkania moich rodziców zabieram i zostawiam im laptopa TOSHIBA SATELLITE A300-149. Brak mojej zaawansowanej wiedzy biggrin.png kończy się tutaj. Mój komputer stacjonarny nie posiada karty sieciowej (chcę kartę PCI). Próbowałem już raz zasięgu z powyższym laptopem do tego modemu który posiadają moi rodzice ale była to ledwo co jedna kreska, czasem dwie, plus tego jest taki że mój komputer i ich laptop wraz z modemem/kartą sieciową będzie przy oknie z tej samej strony bloku, czyli będą nas łączyć okna i prosta linia zasięgu wzdłuż bloku. Jaką kartę sieciową kupić do mojego stacjonarnego pc mając taki modem jaki mają rodzice i czy kupować antenę wzmacniającą po tym jak kupię kartę sieciową za np. powiedzmy 50 zł czy kupić po prostu lepszy modem ??? Różne fora różne odpowiedzi, jednoznacznej nie mam ponieważ nie widziałem dokładnie takiego samego problemu. Jedna strona bloku - parter, odległóść między modemem a niezakupioną jeszcze kartą sieciową to koło 10m prostej linij wraz z oknami. Internet rodziców to UPC 30MBPS. Potrzebuję silnego zasięgu między moim pc a modemem u rodziców. Co robić ? Wymienić modem? Jaką kupić kartę sieciową (PCI) ? Aktywną antenę? Mój budżet to maks 250zł ale z tego co się dowiadywałem jestem w stanie zaoszczędzić więcej niż połowę i mieć niezły zasięg. POMOCY ZNAWCY!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...