Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BraveGraveDigger

Wentylator Procesora

Polecane posty

Witam serdecznie Forumowiczów :) Piszę do was z zapytaniem gdyż po zakupieniu karty graficznej Gigabyte Geforce GTX 760 4Gb Windforce 3 za bagatela 1300 zl i zamontowaniu jej zaczał mi sie od niedawna pokazywać kompunikat CPU FAN FAILED. Tak jakby wentyaltor od procesora a dokladnie SILENTIUM FORTIS HE1225 nie uruchamiał się za pierwszym razem.

Czy to jest wina ze ta karta jest prądożerna bo pobiera 170W. A zasilacz ktory posiadam jest za słaby. Jest to Tagan 500W.

Cała konfiguracja komputera:

Procesor I5-2500k s.1155 3.3 Ghz

Płyta Głowna Asus Sabertooth P67 Thermal Armor

Pamieći Ram Kingston 8GB 1600Mhz (działające na 1333mhz) DDR3

Dyski Twarde 2x500 GB i 1 TB (Dwa Seagate Sata 3 i jeden Samsung Sata 3)

Dodatkowo Karta muzyczna Soundblaster Audigy

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa normalnie jak komputer 2 raz sie uruchomi. Jedyne co zrobie to zdemontuje go bo jest on zamontowany na gume bolce do radiatora. Oczywiscie czyszcząc go. Jeśli to nie pomoże to wymiana zasilacza na mocniejszy bo ta karta strasznie dużo ciągnie prądu ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mogę przy pomocy Power Supply Calculator policzyć wymaganego zasilania bo np Na Outervision Thermalmake Power Suypply Calculator mej karty jako GTX 760 nie ma wogóle. Mogę liczyć zaznaczając GTX 770 i róznice pomiedzy 2 modelami odjąc od całego wyniku a róznica jest az 60 W.

Cały czas zadaje sobie pytanie co moze być powodem. Narazie pozostaje mi wyczyszczenie wentylatora. Sprawdzenie kabla zasilajacego do płyty głownej. Jeśli to nie pomoże to ja nie wiem. Ciekawe czy do mego wentylatora na procesor jako ze jest on sama demontowywalny moge podłączyc do radiatora jakis inny jakby potrzebna byłaby wymiana na nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...