Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DonDomino

Radeon HD4850 - dziwne odgłosy

Polecane posty

Od kilku lat jestem "szczęśliwym' posiadaczem Radeona HD4850. Ogólnie jest to karta dość głośna i gorąca, ale dzisiaj pojawił się o wiele bardziej irytujący problem.

Chodzi o to, że przy wyższych obrotach wentylatora karta/ew. wentylator zaczyna wydawać z siebie dziwne odgłosy. Piski i zgrzyty, które coraz to bardziej narastają.

Teraz będę musiał używać karty zintegrowanej z płytą główną, która jest mniej wydajna. Na Radeonie praktycznie nic nie da się zrobić - albo pisk, albo ponad 100 stopni confused_prosty.gif

Liczę na szybką pomoc.

PS. Postaram się nagrać ten pisk i podrzucić wam jakiś link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na szybką pomoc.

Hm, nie wiem na co liczysz, przecież chłodzenia nikt Ci tutaj nie naprawi.

Mogę jedynie zasugerować, abyś je wyczyścił (przy okazji wymienił pastę), względnie, jeśli to od luzów, czymś nasmarował, ale to doraźna metoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wentylatory w chłodzeniu powoli wysiadają. Jeżeli czujesz się na siłach to możesz odkręcić i zdjąć chłodzenie z karty graficznej, wyczyścić radiatory i wentylator z kurzu, usunąć starą pastę termoprzewodzącą z rdzenia, nałożyć nową i ponownie założyć chłodzenie, jeżeli będzie tak jak przed to możesz się zastanowić nad zakupem nowego chłodzenia albo nowej karty graficznej.

http://proline.pl/?p=AC+ACCELERO+L2+PLUS

http://proline.pl/?p=AC+ACCELERO+MONO+P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia - było to robione jakiś miesiąc temu, zmieniałem też pastę. Nie chodzi raczej o to ;)

A i jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłem przy zdjętej obudowie, wiatraczek na karcie potrafi się "przyciąć" - na chwilę całkowicie przestaje się kręcić. Myślę, że to chyba wszystko wyjaśnia - winę ponosi właśnie wiatraczek.

Chyba kupię po prostu nowe chłodzenie, albo kartę. Na razie i tak nie mam za bardzo czasu na gry, a do War Thundera ta zintegrowana wystarczy.

Hm, nie wiem na co liczysz, przecież chłodzenia nikt Ci tutaj nie naprawi.

Przez pomoc miałem na myśli wyjaśnienie sytuacji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...