Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czlowiek488

Rozwiązany: 64 bitowy system win8 wykorzystuje tylko 4Gb

Polecane posty

Witam,

niedawno zainstalowałem windows 8 Pro 64Bit i tu niespodzianka system wykorzystuje tylko 4Gb ram. W msconfig jest odznaczona opcja maksymalna ilość ram (czy coś takiego) a przy zaznaczonej jest tak samo. W menadżerze zadań pokazuje że 4Gb jest zarezerwowane sprzętowo, nie wiem co to znaczy :/. W biosie nie widzę opcji w której jest coś o memory i ramie (nowa płyta główna msi 970a-g46). Słyszałem że na nowszych biosach jest taka opcja ale nie jestem w stanie teraz go zaktualizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem kości osobne i w innych konfiguracjach, a więc tak komputer działał gdy wyjąłem kość z prawego gniazda, natomiast gdy wyjąłem kość z lewego gniazda (w prawym kość była) komputer szumił i nic nie wyświetlał, gdy zamieniłem miejscami kości działo się tak samo, w innych slotach również, co więcej dostępna pamięć zmalała z 3,99 do 3,97. Gdy jest podłączona jedna kość wynosi to jest to równe 4Gb. Jedna z nich poleci za kilka dni na gwarancję, za wszystkie porady dziękuję. Wydaje mi się że temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...