Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kain

Problem z połączeniem sieciowym

Polecane posty

Witam,

założyłem sobie dziś internet (z multimedii) wifii.

O ile urządzenia przenoście z wbudowaną karta sieciową łączą się z routerem bez problemu, o tyle mam problem z uzyskaniem połączenia przez komputer stacjonarny.

Karta sieciowa widzi router (nie jest więc zepsuta) ale po wpisaniu hasła otrzymuję komunikat że hasło nieprawidłowe (a prawidłowe jest, takie samo działa na netbooku)

Ustawiam więc sobie w konfiguracji sieci nowe połącznie ręcznie - dając take same dane jak te na których działa połączenie na komputerach przenośnych (typ zabezpieczeń WPA-personal , typ szyfrowania AES) - niestety, tak stworzone połączenie nie działa.

I teraz - albo brakuje mi jakiś sterowników, choć chyba zainstalowałem najnowsze - albo, pojawiła się taka sugestia, mam za starą kartę, która nie obsługuje współczesnych protokołów zapezpieczeń (zdaję się że WPE2)

Karta firmy linksys - compact wireless-G usb adapter model nr. WUSB54GC - data produkcji 06/2007

Może ktoś się zna - karte zawsze mogę kupić nową, to kwestia 30-40 zł ale nie chciałbym z drugiej strony kupować niepotrzebnie jeśli to nie jej wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...