Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mansons

Rozwiązany: Zmiana Karty Graficznej i procka.

Polecane posty

Witam. Mam pytanie związaną z moją zmianą procesora i karty graficznej. Otóż jakiś czas temu spaliła mi się karta graficzna. Zawiozłem komputer do serwisu. Na drugi dzień odebrałem komputer. Został wymieniony procesor i karta. I teraz pytanie: Czy te nowe części są lepsze od poprzednich czy gorsze ?

Poprzednia karta graficzna: GeForce GTS 250

Poprzedni procesor: Intel 2 Quad

Aktualna karta graficzna: GeForce GTX 650

Aktualny procesor: Pentium Dual Core E5200

Wiem tylko tyle, że grafika jest lepsza ale co do procesora to nie mam pewności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili że procek używany i zapłaciłem za niego 100 zł. A czy zmiana procesora przełoży się na jakoś grania np. W bf3 ? Bo niedawno uruchomiłem tą grę i coś mi się wydaje że teraz jest większy spadek fps.

Ale o procku mówili że się spalił czy coś w tym stylu. Ale to nic. I tak chyba mam zamiar kupic jakieś lepszy. Mógłby ktoś podaj za ile moge zakupić np. taki intela i5 ?

Windows Vista 32-bit

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5220

Pamięć RAM: 4.00 GB

Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. Model: P5Q SE

Zasilacz: hieftec gps 550a 550w

To jest mój aktualny sprzęt. I teraz pytanie: Czy wystarczy abym teraz wymienił procesor na i5, czy coś jeszcze trzeba było by zmienić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam procek się spalił? A płyta główna w porządku? Szczerze, to brzmi jak ściema ;) A BF3 dostaje kopa na procesorach czterordzeniowych więc nie dziwne, że teraz jest gorzej.

Co do i5 - do wymiany również byłaby płyta główna i pamięć RAM, inaczej nie zadziała. Najtańszy i5 to koszt ok. 700zł, płyta główna 200-250zł, a pamięć (4GB) - ~120zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wymienili Ci z 4-rdzeniowego na 2-rdzeniowy... To w przypadku nadciągających jak i już obecnych gier zaczyna nie wystarczać.

Hmm, spróbuj. Zajdź tam i domagaj się swojego. Że sam procesor się spalił a reszta jest OK ? To też budzi wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Bo obecny ram masz DDR2 zapewne, a płytka nie obsługuje nowych procesorów.

Trzeba kupić i5 3350p (~650zł), płytka pod niego(~200) i 4GB ram (~120zł). A i jeśli masz system 32bitowy to windows "widzi" maksymalnie 3.25 GB, taka ciekawostka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pozostaje kwestia płynnej rozgrywki na GeForce GTX 650. Otóż na YT widziałem jak pewien koleś prezentował Crysisa 3 na wysokich ustawieniach właśnie na tej karcie graficznej i bardzo płynnie mu to chodziło. Czy mi też tak będzie chidzić jeżeli dokupie procesor itp. ? Jeśli można to moge wrzucić linka do filmu.

I przy okazji jakby był ktoś miły i podałby mi e-mail do microsoftu bo nie moge nigdzie znaleźć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to troche wydaje mi się dziwne, bo czytając wasze podpowiedzi stwierdzam iż ta karta graficzna która posiadam nie robi jakiegoś fenomenalnego wrażenia a tu na YT widze jak ludzi lekko cisną na wysokich ustawieniach w Crysisa 3 na tej karcie graficznej. Jest to dla mnie niezrozumiałe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...