Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xHeady

Rozwiązany: Bluescreeny Pomocy!

Polecane posty

Witam, mam taki problem: pod koniec czerwca (20- 30 nie pamiętam dokładnie) tego roku kupiłem nowy komputer. Przez tydzień działał normalnie, ale później zaczęły się pojawiać bluescreeny. Około 1-2 dziennie.

Wiem tylko że jest problem z plikiem: ntoskrl.exe. Nie wiem kompletnie o co z tym chodzi i mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Parametry kompa: ( Może coś pomoże)

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7700 Series

Karta Sieciowa: TP-LINK 150Mbps Wireless N Adapter

Procesor: AMD FX?- 6350 Six-Core Processor

P.S. Aha, wyskakuje mi głównie jak w coś gram ( Skyrim, Saints Row itd.)

xHeady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dump File: 081313-24741-01.dmp

Crash Time: 2013-08-13 14:48:36

Bug Check String: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Bug Check Code: 0x0000001e

Parameter 1: 00000000`00000000 ( w 2, 3 i 4 tak samo)

Caused By Driver: atikmdag.sys

Caused By Adress: atikmdag.sys+9bff02

Processor: x64

Crash Address: ntoskrnl.exe+75bd0

Full Path: C:\Windows\Minidump\081313-24741-01.dmp

Processors count: 6

Major Version: 15

Minor Version: 7601

Dump File Size: 275 192

Dump File Time:2013-08-13 14:49

Reszta tabeli pusta

Minidump.txt

Pełna konfiguracja (program everest).txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze pełną konfigurację komputera. Poza tym w jakich konkretnie sytuacjach występuje problem? Czy jest to raczej losowe? Błąd dotyczy sterownika karty graficznej więc na początek spróbuj zainstalować inną wersję(najpierw usuń obecne sterowniki w panelu sterowania, następnie użyj programu driver fusion)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury jak najbardziej odpowiednie. To, że buczy to dość dziwne, przy takich temperaturach wentylatory powinny pracować normalnie(spróbuj wyregulować obroty przy pomocy programu speedfan) Poza tym podaj jeszcze markę model i moc zasilacza oraz dokładny model karty graficznej(możesz użyć programu gpu-z jeżeli nie jesteś pewien)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to. Ale z tego co widzę, to chyba nie masz możliwości regulowania obrotów wentylatorów(poza GPU, chociaż też wątpię czy działa). Być może nie są one podłączone do płyty głównej. Co do tego jak je regulować, to tu nie potrzeba żadnego poradnika. Zmniejszasz obroty i kontrolujesz temperatury, jeśli za bardzo wzrastają to podkręcasz. Generalnie chodziło mi bardziej o zlokalizowanie który wentylator robi najwięcej hałasu by ewentualnie można było go później wymienić. Niemniej jednak spróbuj porządnie przeczyścić wnętrze komputera, najlepiej sprężonym powietrzem. Masz boxowe chłodzenie czy wymieniałeś może na inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...