Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GalaxyDog

Rozwiązany: Komputer przestał wykrywać monitor

Polecane posty

Witam. Mój komputer coś odwala i przestał wykrywać monitor.

Wczoraj chciałem podłączyć mój komputer do telewizora. Zrobiłem to, ale na telewizorze nie pojawił się żaden obraz.

Pomyślałem, że sprawdzę na jakichś forach jak to podłączyć i czy trzeba coś konfigurować. Po ponownym podłączeniu monitora

przechodzi on w tryb oszczędny zaraz po załadowaniu Windowsa (nie widzę nawet komunikatu "Zapraszamy" na niebieskim tle).

Pomyślałem, że to problem z jakimś kablem (to już się ze dwa razy zdarzyło i wystarczyło podociskać kable), ale wszystkie były

dociśnięte. Ogólnie komputer chodzi, wentylatory szaleją, bios nie wygrywa zwariowanych melodii tylko ten cholerny monitor nie chce się włączyć. A na Trybie Awaryjnym wszystko chodzi doskonale. Poszperałem po internecie i wyczytałem, że należy odinstalować sterowniki karty graficznej, zrestartować komputer i powinno być OK. Odinstalowałem i, o dziwo, komputer włączył się normalnie. Ale sam po starcie systemu zaczął instalować Kontroler wideo zgodny z VGA który po zainstalowaniu każe zrestartować komputer i problem zaczyna się od początku - czyli po załadowaniu systemu monitor gaśnie. Mało co nie zesrałem się na dywan. Ale to jeszcze nic bo po tysięcznym wejściu w menedżer urządzeń zauważyłem, że nie ma takiego urządzenia jak mój monitor (wcześniej był). Tak samo, jeśli wejdę w zaawansowane ustawienia ekranu monitor jest oznaczony jako domyślny i nic nie można zmienić (ani zajrzeć we właściwości). Czy da się jakoś przywrócić komputerowi świadomość, że ma podłączony monitor?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przestawiłeś w opcjach karty graficznej ustawienia odpowiedzialne za urządzenie wyświetlające obraz z monitora na telewizor (czyli na np. wyjście HDMI). Spróbuj w trybie awaryjnym (skoro tam monitor działa) przestawić urządzenie wyświetlające obraz, albo ustawić tryb klonowania urządzeń. Ewentualnie spróbuj przywrócić system do daty sprzed kombinacji z ustawieniami urządzenia wyświetlającego obraz przy próbie podłączenia telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mogę zmienić urządzenia. Bo żadnego urządzenia wyświetlającego obraz nie ma. Jest tylko "Domyślny monitor". A o opcji klonowania nie słyszałem nigdy. Nawet google nie za bardzo czai o co chodzi. Gdzie mogę tą opcje znaleźć? Rzucam również parę screenów:

http://imageshack.us/a/img9/8654/55lh.png

http://imageshack.us/a/img841/1962/54up.png

http://imageshack.us/a/img821/6688/tne2.png

http://imageshack.us/a/img842/2053/37ee.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka winda? Jaka karta graficzna? Klonowanie - w sytuacji gdy do karty graficznej masz podpięte kilka urządzeń to każde wyswietla to samo. Generalnie jest niestety tak, że jeżeli nie ustawisz klonowania obrazu, to jako urządzenie wyświetlające masz ustawione jedno z podpiętych. W twoim wypadku pewnie tym urządzeniem jest tv i monitora nie odpali inaczej jak w trybie awaryjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7, grafika - GeForce GTX 670. Może spróbować jeszcze raz podłączyć komputer do telewizora i tam coś pozmieniać?

@Edit: Usunąłem w menedżerze urządzeń SaveVga i po restarcie (Alleluja!) wykryło mój monitor. Wszystko cacy, komputer instaluje podstawowy sterownik VGA do karty graficznej i co się dzieje po restarcie? Oczywiście znów ciemność po załadowaniu Windowsa. Tryb awaryjny nadal bez zmian działa. Po zainstalowaniu tego podstawowego sterownika (lub nawet najnowszych od NVidii) zakładka Monitor znika z menedżera urządzeń i nigdzie już monitora nie wykrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwam z menedżera urządzeń. Po usunięciu nie zauważyłem żadnych śladów po NVdidia Corporation. Jedynie w Program Files pozostaje parę plików, ale nie chciałem ich usuwać, bo wiem że manualne usuwanie folderów i tak zostawia wpisy w rejestrze. Chyba, że je też powinienem usunąć?

Rejestry czyściłem przez CCleaner. Troche syf, ale myślałem, że to wystarczy.

@Edit: Problem rozwiązał się sam. Po usunięciu sterowników NVidii (w menedżerze urządzeń) siedziałem sobie na tych podstawowych sterownikach VGA (które instalowały się domyślnie po włączeniu komputera w normalnym trybie). Siedziałem sobie tak i szukałem jakiegoś sposobu na rozwiązanie mojego problemu. Z pomocą przyszedł mi jednak Windows Update, który na chama od jakiegoś czasu potajemnie ściągał najnowszą aktualizację od NVidii (którą i tak miałem na dysku). Przy wyłączeniu komputera musiałem oczywiście poczekać, aż Windows zainstaluje aktualizacje. Zmęczony tym całym barachłem położyłem się spać i wstając dziś rano i włączając komputer w celu ponownego męczenia się z moim problemem moim oczom ukazał się piękny pulpit w Full HD i na sterownikach od NVidii zainstalowanych przez Windows Update. Bałem się zainstalować te najnowsze sterowniki manualnie, ale zrobiłem to i jak dotąd wszystko jest OK (nawet po restarcie). Monitor jest wykryty, karta też. Wszyscy są szczęśliwi, Amen. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...