Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MajorKoening

Komputer działa coraz wolniej

Polecane posty

Witam!

Mój problem polega na tym, że gry nawet o takich wymaganiach( Pentium III 1.2 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 4 MB ) ścinają mi się tak, że nie mogę grać. Dawno temu wszystko było dobrze. Od jakiegoś czasu komputer działa coraz wolniej, czy to świeżo po formacie czy nie, szybkość działania komputera nie poprawia się Smutek

Nie wiem z czym może być problem. Pomożecie?

edit.Komputer jest aktualnie tydzień po formacie, wszystkie sterowniki po instalowane, BIOS zaktualizowany, wszystko co było niezbędne zrobiłem.

Tu raport z Eversta o moim komputerze:

http://wrzucacz.pl/file/6651375198110

A tak s skrócie to:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional SP3

Procesor DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Płyta główna Asus P5VD2-MX

Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Grafika NVIDIA GeForce 8600 GT (512 MB)

Zasilacz MODECOM 400W

W załącznikach screeny z hd tune( w zakładce error scan nie ma błędów ) oraz hwmonitor zaraz po włączeniu komputera i po około 15min grania.

Komputer czyściłem z kurzu sprężonym gazem a paste termoprzewodzaca na procku jakieś 8 miesięcy temu wymieniałem.

EDIT 2: Już nie mam się czego czepiać, to może przez to? Mierzyłem teraz napięcia miernikiem i na czerwonym pokazuje 5,39, 5,40V Czy to może być przez to? W standardzie ATX norma jest do 5,25V

post-878593-0-11080100-1375283773_thumb.

post-878593-0-24082300-1375283774_thumb.

post-878593-0-30166200-1375283775_thumb.

post-878593-0-48101400-1375283776_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociśnij kabel łączący dysk twardy z płytą główną i odwrotnie. Ile masz zajętej pamięci RAM podczas wolnego działania? Przeskanuj komputer pakietem ochronnym. Wiem, że dopiero robiłeś format, ale jak posiadasz np. 2 partycje to wirusy mogły tam zostać. Zrób test pamięci RAM programem Memtest86+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy objaw, teraz grałem jakieś 20min w bardzo mocno przycinającą się grę, chciałem kompa troche przykatować. Efekt- komputer się samoczynnie wyłącza.

Zuzycie pamięci na poziomie nie przekraczającym 400MB

Memtesta postaram się jeszcze dzisiaj wykonać, chociaż gdzieś w domu jakiś inny RAM się poniewiera, najpierw sprawdze jak na tamtym.

Czyżby coś z zasilaczem? (MODECOM 400W )

EDIT: temperatury zaraz po samoczynnym wyłączeniu się komputera.

post-878593-0-42600900-1375298047_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podejrzanych jest kilku (a i problemy mogą się ze sobą nie wiązać lub też wiązać się lekko).

Dysk ma błędy CRC i RUE, a przede wszystkim (przynajmniej) jednego bada, więc spowolnienia mogą być jak najbardziej od tego. Zalecam wykonanie skanu w programie MHDD (opis). Poza tym nie wiemy jaka jest temperatura rdzeni procesora, a jeśliby ogólną była TMPIN0, to jest za wysoka (64 stopnie przy maksymalnej dopuszczalnej 63.4°C). Do tego dochodzi niepewny zasilacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś takiego?

Procek: INTEL Core 2 Duo E6700

Ewentualnie karta: SAPPHIRE HD4870 512MB/256BIT GDDR5 GPU-750MHZ

Zasilacz : Fortron ATX HEXA 400W 120 mm aktywne PFC

Dysk: http://sklepwgk.pl/prod52801_Seagate_Barracuda_500GB_SATA_600_16MB_cache.html

Mam tylko pytanie czy wentylator z mojego aktualnego procka(Intel D34017-002) wystarczy do nowego procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj licytacji, może uda się taniej wyrwać. http://allegro.pl/sapphire-toxic-hd-4870-512-mb-bcm-i3440500313.html . Tamten Radeon podany przez Ciebie jest w porządku, ale sprzedawca nie ma żadnych pozytywów, także radze odpuścić sobie. Z procesorem możesz tak samo, jak uda się zamknąć w 140 zł to spokojnie bierz http://allegro.pl/intel-core-2-duo-box-e8400-3-00ghz-45nm-i3429540348.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie tkwi raczej w zasilaczu...zdejmij wentylator i radiador z procesora dokładnie wyczyść te elementy i nałóż nową pastę termoprzewodzącą na procesor...pamiętaj o prawidłowym zamontowaniu tych rzeczy. Płyty główne mają zabezpieczenia przed przegrzaniem a więc bronią się przed uszkodzeniem i zwalniają procesor a także karte graficzną aby uniknąć uszkodzeniu (spaleniu) co jest powodem tego, że komputer sam się wyłączy lub bardzo głośno chodzą wentylatory (wchodzą na wyższe obroty niż normalnie). To samo możesz zrobić z kartą graficzną jeśli posiada chłodzenie aktywne (wentylator). Procesory intela mają dużą tendęcję do emitowania dużej ilości ciepła jeśli wentylator lub radiator jest badzo zabrudzony może być powodem tych właśnie objawów. Pentium d925 i Pentium 4 są jednymi z najbardziej się nagrzewającymi procesorami...zwróć uwagę na temperature procesora w biosie lub za pomocą innego programu jeśli nie masz możliwości podejrzenia tego właśnie tam (BIOS)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega może masz racje ale w laptopach też się tak dzieje a zasilacza nie wymieniasz bo go tam nie ma...zwykłe czyszczenie układu powinno pomóc w laptopie i także w stacjonarnym ... na własnym sprzecie miałem podobny problem

Chyba że chcesz wymienić zasilacz ze względu na modernizacje w inneym przypadku nie ma takiej potrzeby. Musisz sprawdzić także napięcia jeśli są zbyt niskie to wtedy zgadza się trzeba go wymienić, ale jeśli daje prawidłowy prąd na każdy podzespół to tylko dodatkowy zbędny wydadek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...