Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maq19

Problem podczas włączania pc.

Polecane posty

Siema znowu.

Kilka dni temu zepsuł mi się komp. Myślałem, że to dysk, ale okazało się, że nawet jak podepnę inne dyski twarde to i tak system się restartuje tuż przed uruchomieniem systemu (bios itp działa, ale gdy ma się już zacząc ładowanie systemu to się cały komp restartuje i tak w kółko). W innym kompie te dyski działają.

Prosiłbym o pomoc w stwierdzeniu czy to może byc zepsuta płyta główna.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego. Tuż przed rozpoczęciem ładowania się systemy robi się czarny ekran i dysk lekko "piszczy" (taki ciągły sygnał przez 1-2 sek) i restart.

Oby to była płyta główna bo mógłbym szybko kupic nową. Zasilacz ani proc nie uszkodzony bo w innym kompie działają te rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pierwszy rzut oka objawy wskazują na uszkodzenie sterownika dysku na płycie

2. Ale równie dobrze może to być zasilacz.

3. Jeśli wkładałeś inne dyski do kompa z zainstalowanym windowsem to jest duże prawdopodobieństwo, że komp na nich nie wstanie. Chyba, że wkłądałeś z komputerów o takiej samej konfiguracji. Prawiłowo powinieneś włożyć dysk, format i czysta instalka windowsa. Dopiero jak się nie będzie uruchamiało, to można stwierdzić na 100%, że to nie jest wina twojego dysku

Czyli prosze pana metoda prób i błędów jest tutaj jedyną słuszną drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może, bo miałem takie objawy i się okazało, że płyta jest walnięta. Ale to tylko wstępna diagnoza, nie napalałbym się na nową płytę :P

2. Jak masz miernik elektryczny, który nie kosztował 10zł i nie był z biedronki, to możesz posprawdzać napięcia na zasilaczu samodzielnie.

3.XP nie ma praktycznie szansy wstać na innej konfiguracji niż ta, na której była zainstalwana. Czyli te próby były daremne, albo bardziej profesjonalie: niemiarodajne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...