Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafioza02

Próba odratowania Grafiki

Polecane posty

Witam. Mogłem się tego spodziewać, że po długim nie czyszczeniu grafiki coś złego może się wydarzyć. I wydarzyło się. Zwiecha podczas podczas grania w EFLC i boooom...BSOD'y, black log screeny na W7, poprawne działanie bez sterów od grafiki. Wniosek? Zimne luty. I kieruję do was kilka pytań:

1. Czy metoda "piekarnikowa" jest na tyle skuteczna, by żywotność karty popiekarnikowej była duża?

2. Czy możliwość profesjonalnej naprawy karty (Radeon HD 4850 z chłodzeniem Accelero L2 PRO) jest opłacalna?

3. Jaka byłaby wartość grafiki w takim stanie?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda piekarnikowa działała tylko na pare rodzai kart (np. GF 8600), odratowywała je na jakiś czas, który pozwalał zwykle na uzbieranie na nową kartę :)

No i zimne luty nie tworzą się wszędzie - jest to wina słabej jakości cyny użytej do produkcji karty, a jednak większość producentów używa dobrej mieszanki...

Jeśli miałbyś starego nie działającego GF 8600, 7600 można spróbować się pobawić, tylko trzeba znać przepis na to ciasto :) Z tą kartą bym się jednak trochę bał..

I tak jak wspomniałem, to że wsadzisz kartę do piekarnika naprawi na jakiś czas zimne luty, ale wysoka temperatura skróci żywotność np. pamięci i procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... Jeśli częstotliwość błędów uniemożliwia pracę na kompie, a ewentualne 50zł za jej sprzedaż ci się nie opłaca... to spóbowałbym. Tylko pamiętaj o zdemontowaniu chłodzenia i termoobiegu tongue_prosty.gif

I jakby co, to nikt ci tego tutaj nie polecał tongue_prosty.gif

i daj znać czy zadziało.

Przedtym jednak włożyłbym kartę do innego kompa i sprawdził jak się tam sprawuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na kompie z winXP. Wali artefaktami po instalacji sterów, jednak windows się odpala. Pomyślę nad tą metodą. Na razie integra daje radę, więc mam trochę czasu na wykołowanie jakiejś gotówki. Może braknie tych 50zł do radeona hd 7770 albo przynajmniej 5770 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...