Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MadMike99

Kabel sieciowy jest odłączony- router TP- Link TD-W9870.

Polecane posty

Witam. Zaopatrzyłem się w nowy router TP- Link TD-W9870. Mam mały problem podłączając go. Otóż po podłączeniu go do komputera kablem Ethernet router wykrywa podłączony komputer przez 20s a potem się rozłącza. W systemie mruga cały czas komunikat "kabel sieciowy jest odłączony." Aby było ciekawiej pożyczyłem laptop. Podłączyłem go tym samym kablem i router wykrywa go, wszystko działa doskonale. W komputerze wejście jest w porządku, ponieważ Livebox działa działa na tym samym kablu i wejściu. Co może być przyczyną tej usterki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz komputer, to znaczy jakie podzespoły z dokładnym modelem płyty głownej, a najlepiej z modelm karty sieciowej.

Zobacz czy w panelu sterowania nie masz ustawionego oszczędzania energii dla karty sieciowej, jeśli tak to je wyłącz. Zobacz też czy w biosie nie ma opcji wyłączania karty w celu oszczędzania energii, jesłi tak to je wyłącz.

Czy diody na routerze i na karcie sieciowej się świecą cały czas, czy wyłączają sie kiedy net przestaje działać?

Spróbuj zmienić kabel na inny.

Poszukaj najnowszych sterowników do karty sieciowej, uaktualnij win 7 do najnowszej wersji (może wyszła już jakaś łatka, która naprawia ten błąd).

Jak nie podziała, albo nie wiesz jak coś zrobić to pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz komputer, to znaczy jakie podzespoły z dokładnym modelem płyty głownej, a najlepiej z modelm karty sieciowej.

- AMD Athlon 64 X2 3600+

- 4GB ramu GoodRam

- HIS Radeon Hd6770

- Płyta główna Gigabyte GA-M61SME-S2

- Karta sieciowa NVIDIA nForce 10/100 Mbps Ethernet

Zobacz czy w panelu sterowania nie masz ustawionego oszczędzania energii dla karty sieciowej, jeśli tak to je wyłącz. Zobacz też czy w biosie nie ma opcji wyłączania karty w celu oszczędzania energii, jesłi tak to je wyłącz.

Wyłączyłem oszczędzanie energii w panelu sterowania jak napisałeś i nic nie pomogło. Gdzie mam szukać tej opcji w biosie?

Czy diody na routerze i na karcie sieciowej się świecą cały czas, czy wyłączają sie kiedy net przestaje działać?

Spróbuj zmienić kabel na inny.

Na routerze świeci się dioda od wifi, adsl, oczywiście również od zasilania. Po podłączeniu do komputera dioda lan świeci się przez 20s po czym znika. Kabel zmieniałem również.

Poszukaj najnowszych sterowników do karty sieciowej, uaktualnij win 7 do najnowszej wersji (może wyszła już jakaś łatka, która naprawia ten błąd).

Win 7 jest aktualny. Ten sam problem miałem na XP, dlatego postanowiłem w końcu przerzucić się na 7, ponieważ myślałem, że format naprawi ten błąd.

Spróbuj przypisać statycznie adres IP dla karty sieciowej.

Możesz mi wytłumaczyć jak mam to zrobić?

@EDIT:

Dodam, że mam neostradę 10mb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...