Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepeszka

Pomoc w wybraniu internetu

Polecane posty

Witam, zdecydowałem że musze koniecznie wymienić internet. Obecnie mam internet z Play'a (PLAY ONLINE). Byłem zmuszony go wybrać z powodu wielu przeprowadzek.

Obecnie denerwują mnie oczywiście limity (mimo że dało się do tego przyzwyczaić, ale ściąganie tylko po 24 godzinie jest denerwujące), nagłe skoki pingów, częste lagi oraz to że internet się rozłącza. No i przeważnie średnio mam 130-150 pinga a to jest o wiele za dużo jak na granie.

Potrzebuje jakiś solidny internet, który dość rzadko się rozłącza (częste zostawianie komputera na noc) oraz który ma dość mały ping (w okolicach 30-60 było by ok). Również zależy mi na tym żeby prędkość była chociaż minimum 20mb lub do 50mb nawet, w cenie do 70zł miesięcznie. Mieszkam w okolicach Poznania (20km, Kostrzyn wielkopolski). Niestety (chyba) 2 dobre radiówki polecane przez moich kolegów nie mają u mnie zasięgu (Inea oraz Tesat). Nie jestem pewien czy UPC ma u mnie zasięg, jak na stronie patrzyłem to nie wyszukiwało. Nie korzystam z żadnych usług telekomunikacyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto się napalać, na prędkości, które tutaj wymieniłeś. Sam niedawno miałem problem z podłączeniem się do internetu. I jeżeli nie obejmuje Cię żadna radiówka, bądź coś pokroju UPC, to na twoim miejscu trzymałbym kciuki za to, by objęła mnie Netia, a w ostateczności Orange. Niestety, ale z internetem w Polsce jest bardzo słabo, sam mieszkam ok. 25 km. od centrum Warszawy i siedzę na radiówce (całe szczęście, jest to prywatna firma i gość dba o wizerunek oraz reputację, dzięki czemu mam stabilny internet 2Mb. w dzień i 4Mb. w nocy). Co Ci mogę doradzić? Jeżeli sprawdzałeś tylko mapę nadajników twoich dostawców internetu radiowego, to warto jest do nich zadzwonić, bywa tak, że mimo wszystko możesz być w zasięgu, ale do tego potrzebne są pomiary. Spróbuj też drogą telefoniczną w UPC itd. Następnie próbowałbym w Neti, a ostatecznie w Orange, choć u nich to już na prawdę ostateczność, w każdym razie lepsze to niż internet mobilny. Istnieje jeszcze coś takiego jak Wi-Max, warto się tym zainteresować.

P.S.

Nie daj się zwieść ofercie Orange z internetem do 10Mb/s lub 20Mb/s. Słowem kluczowym jest tutaj "do".

P.S. 2

Jeżeli będziesz dzwonił do Orange i konsultant powie Ci, że jest możliwość podłączenia u Ciebie internetu, telewizji i telefonu, to nie ciesz się jeszcze. Zakończ rozmowę i zadzwoń jeszcze raz, zobacz co wtedy powiedzą. Osobiście miałem taką sytuację, że konsultantka wciskała mi kit, czego to u mnie się nie dało podłączyć, podczas gdy przed oczami miałem pismo techników, z odpowiedzią negatywną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mizaku

Netia. 20mb za 49zł. Ewentualnie w wersji Foton - światłowodowo. Dostępność usługi łatwo sprawdzić na ich stronie przy pomocy konsultanta online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. - politan

A czy netia jest dobra? Prędkość będzie chodź trochę zbliżona do tej co powinna być? No i jak z pingami oraz rozłączaniem się? No i jak netia to pewnie bym musiał za linie telefoniczną płacić dodatkowo, ile wtedy by wyszło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usługach typu ADSL2+ (opartych o łącze telefoniczne) maksymalna prędkość usługi to 24 Mbps, dopiero nowa technologia VDSL pozwala na osiągnięcie większych prędkości u np. Netii (oczywiście na ten moment jest to tak rzadkie, że niewarte zachodu). Najpierw zobacz co masz dostępne w okolicy, napisz i wtedy będzie można coś wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...