Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artur7421

"Pipczący" Komputer

Polecane posty

Cześć ! :) Przejdźmy do problemu :) Podczas grania w gry,czasami nie muszę zaczynać grać zaczyna "pipczeć" komputer. Dźwięk wydobywa się prawdopodobnie z płyty głównej. Jak gram przykładowo w Team Fortress'a 2 to zaczyna pipczeć,ale.... jak przejdę szybko do pulpitu (Nie zamykam gry CTRL + TAB)

przestaje pipczeć,ale tylko na chwilę czyli minutkę dwie. Problem znika (co jest dziwne O.O) po zresetowaniu komputera.

Mój sprzęt:

Radeon HD 5750

AMD Athlon II X4 620

Gigabyte GA-MA78LMT-US2H ( są chyba dwie wersje tej płyty głównej,ale jak dobrze pamiętam jest to ver. 1.0)

Ram od Kingstona 4 GB

Coś jeszcze podać ? :)

Dziękuję za każdą pomoc,miłych wakacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w niektórych biosach była możliwość ustawienia sygnału dźwiękowego, który ostrzegał o przegrzaniu któregoś z komponentu. Tak więc idealnie pasuje to do tego o czym pisał yoyosmile_prosty2.gif Można też w prosty sposób wyłączyć głośnik systemowy jeżeli Ci bardzo przeszkadza, niemniej jednak najpierw wypadałoby sprawdzić te temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tragedii nie ma, aczkolwiek temperatura bodajże mostka północnego jest dość wysoka. Nie wiem w sumie co o tym myśleć...Screeny robiłeś w momencie kiedy wystąpiły sygnały dźwiękowe? Można by sprawdzić jaka będzie sytuacja gdy temperatury będą niższe, tzn. możesz zdjąć boczną ściankę obudowy i np. podstawić jakiś wentylator tak aby schładzał płytę główną. Jeżeli wtedy znów zacznie pipczeć mimo niskich temperatur to będzie trzeba szukać gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo wiem o co yojowi chodzi :P To są temperatury pod obciążeniem ? Bo żadnej gierki włączonej ja tam nie widze. HWM był włączony podczas gry ,czy włączyłeś później?

Dla twojego procesora max temperatura to 71 C ,więc nawet jeśli te 70 było w szczycie to dobrze to nie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@feleron Tak,screeny były robione w momencie kiedy występowały sygnały dźwiękowe.

PS. Klapkę zawsze mam otwartą od nawet roku ( momentu kiedy zaczęło pipczeć xd).

@Crisser Nie,nie są to temperatury pod obciążeniem. HWM nie był włączony podczas gry,ani nie włączałem jej później ;). Co najwyżej po resecie komputera;

Dodam po raz kolejny,że podczas pipczenia gdy np: włączyłem przeglądarkę i jakby to na nią "patrzyłem",to cały czas pipczało,ale gdy ją zminimalizowałem i "patrzyłem" na pulpit pipczało co 2 sekundy,a jak już zresetowałem komputer nie pipczało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są temperatury w spoczynku to coś jest ewidentnie nie tak. Co się musi w takim razie dziać pod obciążeniem... Nie wiem czy to jest powodem "pipczenia", ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. Masz fabryczne chłodzenie? Wentylator na radiatorze działa sprawnie? Przydałoby się wymienić pastę na procesorze, bo osiąganie takich temperatur bez żadnego obciążenia nie jest normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przydałoby się wymienić ale wątpie żeby to zupełnie wyeliminowało problem bo temperatury są cholernie wysokie jak na spoczynek. Przy okazji odkurz sobie kompa od środka.

A "pipczenie" to na pewno to ,tylko troche mnie dziwi że komputer sie automatycznie nie wyłącza przy osiągnięciu zbyt wysokiej temperatury (domyślnie chyba 80 C powinno być)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo wiem o co yojowi chodzi :P
Zdaje się że przed edycją postu był tylko jeden screen, acz mogę się mylić bo już nie pamiętam :P

W każdym razie temperatury należałoby obniżyć, nawet jeśli to nie one są powodem pipczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...