Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

spersonifikowalimnie

Problem z wifi

Polecane posty

Witam, mam problem z laptopem Toshiba Satellite, karta sieciowa Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter. Laptop po włączeniu się normalnie łączy się z internetem i działa około 10-15 minut, po czym lekko się zawiesza i rozłącza się wifi. Jeśli się poczeka, za parę minut podłącza się z powrotem, jednak za chwilę pojawia się ten sam problem. Po uruchomieniu diagnostyki sieci, komputer wykrywa problem z kartą sieci bezprzewodowej lub z punktem dostępu, po czym resetuje kartę i to pomaga - jednak również na krótką chwilę. Sterowniki zostały zaktualizowane, został zresetowany adres IP, nawet zrobiony format. Problem nadal występuje. Zastanawiam się, czy to nie problem ze strony sprzętu, czy coś się nie popsuło. Dodam, że drugi laptop działa poprawnie. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem miała moja dziewczyna z Toshibką. Pomógł format. Często zdarzało się tak, że Toshiba rozłączała się z internetem, w momencie, gdy podpinane było inne, dowolne urządzenie USB. Tak myślę, czy to nie konflikt portów, ale szczerze, nie zagłębiałem się w to. Spróbuj formacik strzelić, masz komfort, że możesz wszystkie dane sobie zarchiwizować :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiusz - format już został zrobiony, niestety nic a nic to nie dało.

Kamilazo - czy może być jakiś problem z routerem, jeśli po pierwsze drugi laptop działa poprawnie, a po drugie zmieniałam ostatnio dostawcę internetu i mam nowy router a problem jest nadal taki sam jak przy starym? Adres IP zresetowaŁAM poprzez ConfigFree, mam tam opcję taką, że można zresetować adres IP. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak się ustawia statyczny adres i czy komputer dostał go z DHCP... Jak mam być szczera, nie bardzo się na tym wszystkim znam. smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamieścić wynik polecenia "ipconfig /all" z wiersza poleceń? Ewentualnie screenshoot'y z konfiguracji WiFi/DHCP na routerze. Ustawimy statyczny adres i zobaczymy jakie to przyniesie rezultaty. W sumie wszystko wskazuje na problem z kartą WiFi ale nie zaszkodzi spróbować. Z jakiego systemu korzystasz, 32/64 bit? Sterownik karty jest przystosowany do jego wersji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...