Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Laguland

Znaczny spadek wydajności po czyszczeniu

Polecane posty

Witam, kilka dni temu wyczyściłem laptopa, który nie był otwierany od 2 lat. Wymiana pasty, termopadów przedmuchanie z kurzu wiatraczka i zebranie pędzelkiem z reszty podzespolów, na koniec formacik systemowej partycji.

Komputer działa normalnie ale gry, które wcześniej działały na tych samych ustawieniach zacinają się. Instalowałem sterowniki nie mam pojęcia w czym problem.

Mój laptop to Asus N73SV:

- procesor i7 2630QM

- grafa Geforce GT540M

- RAM 8GB

- system win7x64

Jak sprawdzam kompa w furmarku z 10fps które sa zaraz przy uruchomieniu w pare sekund wydajność spada do 1fps na ustawieniach nie zmienianych czyli 1024x720 i bez anti-aliasing.

Tak samo jest grach, np metro 2033 zaraz po odpaleniu kilka sekund chodzi normalnie(płynnie) i zaraz potem to nie wiem czy jest w ogóle 1fps w menu.

EDIT

Dodam, że temperatury są w normie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz problem z Optimusem. Twój laptop ma dwie grafiki i zależnie od potrzeb się między nimi przełącza. Niestety z jakichś powodów działa to byle jak.

Spróbuj sterowników z tej strony: http://pl.asus.com/N...N73SV/#download

Ewentualnie trzeba grzebać w ustawieniach sterownika, ale niestety nie pod ręką laptoka z tą technologią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak znalazłem przyczynę problemu. Furmark wyświetlał błędną temperaturę, wydało mi się dziwne to, że po odpaleniu testu temp wynosiła np 50 stopni i mimo to, że czuję(ciepło) i słyszę jak wiatrak się rozkręca to nic się nie zmienia. Uruchomiłem HWinfo i rzeczywiście po odpaleniu Furmarka ciepło grafiki stopniowo rosło i gdy osiągnęło 90 stopni wyłączyłem test. Czyli prawdopodobnie termopady żle położyłem, może coś nie styka, muszę zamówić i dopiero wsprawdzę czy to przez nie. Prosił bym was również o pomysły przez co może się grzać, żebym jak go rozkręce sprawdził przy okazji inne możliwości smile_prosty.gif

EDIT

Możecie polecić jakieś termopady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...