Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gutek90

Rozwiązany: Zakup anteny panelowej do odbioru internetu mobilnego - drobna pomoc ;)

Polecane posty

Witam

Za jakiś czas chcę zakupić antenę panelową na maszt do odbioru internetu mobilnego od PLAY. Obecnie używam zwykłej anteny tzw. pokojowej. Zasięg niestety jest słaby - jedna kreska, niska siła sygnału (czasami słaba). No i właśnie chciałbym kupić tzw. panelową montowaną na maszt, koło okna. Na allegro jest duży wybór anten, niestety nie mam bladego pojęcia, jaką kupić :/. Najbliższa antena od PLAY oddalona jest ode mnie ok. 15 km. Czy taka z mocą 16,5 dbi/17 dbi wystarczy? Jaką kupić, abym miał przynajmniej siłę sygnału dostateczną i trzy kreski? Prosiłbym o propozycję. Dziękuje serdecznie :).

Mój modem to Huawei E3131-s2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych anten to: http://www.cybertech.com.pl/p104,antena-do-modemu-huawei-e3131-e353s-2-e352-hspa-umts2100-17dbi.html

Powinna przełknąć 15 km. Co do kresek to nie mam pojęcia ale możemy założyć, że osiągniesz 40% przy HSPA+ (zależy co tam jest na BTSie) czyli jakieś 6 Mbps. (Oczywiście to tylko dywagacje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...