Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DeMola

Rozwiązany: Masakryczne użycie ramu.

Polecane posty

Witam. Mój problem polega na bardzo dużym zużyciu ramu.

Wygląda to tak że po jakimś czasie grania w grze ( przykładowo Crysis 3 ), nagle gra się zacina a użycie ramu stoi na poziomie 95 %.

Sprawdzałem to na 2,4,8,12,14 Gb ramu. Za każdym razem użycie sięgało 90+% niezależnie od podłączonej pamięci. Nie jest to także wina pamięci bo tak samo działa na starych jak i na nowych ramach z radiatorami.

Kompletnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Dodam także że niedawno robiłem format komputera i problem występuje nadal. Wygląda to jakby coś zapisywało się ciągle do pamięci ram i nie schodziło... Po resecie komputera wszystko jest w normie.

Jakieś pomysły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są jak najbardziej w normie.

http://www18.speedys.../download/2.png

A tutaj użycie ramu...

http://www18.speedys.....<br /><br />I

I tutaj padnie też kolejne pytanie...

Od ponad 1,5 roku mam komunikaty windowsa o uszkodzonym dysku i "prośbie o natychmiastowej kopii danych". Wykonałem SMART ale tam nie było żadnych uszkodzonych sektorów i szybkość była w normie.

A na tym 2 zdjęciu, użycie dysku powinno sięgać 100 % ?. Obecnie przy siedzeniu w chrome też mam 90-100 %. Nie wiem czy mam się tym martwić, czy to zignorować.

Problemy z komputerem zaczęły się kilka dni po kupnie nowej grafiki. Z GTX260 Sp216 Palita na obecną widoczną niżej. Zasilacz wytrzymuje bo Radeonek żre dużo mniej ramu niż poprzednia grafa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj SMART dysku (zakładka health program hdtune) Przeskanuj również komputer programem Malwarebytes Anti-malware. Poza tym warto przeczyścić dysk i rejestr programem CCleaner oraz zdefragmentować dysk. Spróbuj powyłączać zbędne aplikacje. Można również przetestować pamięć programem MEMTEST86+. Jakiego antywirusa używasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić dysku nie będę bo jest tuż po formacie, defragmentowany był, zbędnych aplikacji nie posiadam, Memtest86+ jest tutaj zbędny bo wszystkie RAM'y są tu sprawne. Tym bardziej że nowe mają jakiś tydzień.

Smarta masz tutaj - http://www22.speedys...<br /><br />

Jako Antywirus używam NOD'a - zero wykrytych zagrożeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat. Kupiłem nowy dysk i problem nadal występuje. Problem występuje wyłącznie w grze Crysis 3 z tego co zaobserwowałem. ( Nie kupiłem dysku specjalnie tylko dla jednej gry tongue_prosty.gif)

Komputer jest tuż tuż po formacie.

Czy zablokowanie Cool N Quiet i tego typu rzeczy mogą być przyczynami ?

Ja nadal nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym jest C'n'Q. Tylko zastanawiam się czy jakimś cudem może to powodować mój problem.

Dawno temu stosowałem się do pewnego poradnika i powyłączałem niektóre opcje w biosie takie jak :

wyłączyć opcje "Cool`n`Quiet"

wyłączyć opcje "Virtualisation Technology"

wyłączyć "HPET"

wyłączyć "spreedspectrum"

wyłączyć "C1E"

Praktycznie wszystkie elementy komputera poza zasilaczem i obudową mam nowe. Z niczym nie ma raczej problemów. Dysk wymieniłem bo tamten wyrzucał mi errory o natychmiastowej kopii danych i niedawno na 1 dzień całkowicie się zepsuł bo podczas startu systemu stukał. W internecie wyczytałem wiele tematów, w których opisywali stukanie jako praktyczną końcówkę żywotności mojego dysku. Następnego dnia ku mojemu zdziwieniu normalnie było, ale dysk wolałem wymienić na nowy. Kupiłem Seagate M003.

Jedynym problemem jaki obecnie mnie trapi, jest tylko i wyłącznie ten z Ramem w grze Crysis 3. Nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powyższe opcje które wymieniłem miałem wyłączone.

Zrobiłem odwrotnie jak pisałeś, włączyłem na podstawowe wartości C'n'Q i C1E na Auto i może to zadziała. Aczkolwiek jutro dam znać czy problem występuje bo musiałbym zagrać jakąś godzinkę aby problem wystąpił. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...