Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neito17

Ogólnopolska awaria neostrady - Zablokowane strony ME, Steam i połączenie z serwerami

Polecane posty

Witam!

Mój problem wydaje mi się być niecodzienny. Polega on na tym, że nie mogę połączyć się od rana (wczoraj wszystko było ok) z serwerami mass effect (ani z oficjalną stroną), steam (ani oficjalną stroną) czy SWTOR'a ( na tą stronę jednakże mogę wejść i zalogować się). Uniemożliwia mi to jak się domyślacie zabawę z którąkolwiek z gier.

Pomyślałbym że rodzice nałożyli filtr na te strony ale:

1. Nie wiedzą w co gram

2. Specjalnie się nie znają na komputerach

3. Nic w ich historii ani skasowanej nie ma że wchodzili w ustawienia routera.

Mój router to:LINKSYS wireless-G ADSL Home Gateway WAG200G Annex-A a dostawcą jest NEOSTRADA. Prędkość internetu 10mb/s.

Bardzo proszę, pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj od ok. 10:00 miałem brak dostępu do neta, nie miałem czasu się bawić z tym problemem ponieważ musiałem wychodzić. Gdy wróciłem net już był, ale tak samo jak u Ciebie nie działają mi niektóre strony. Nie mogę sie zalogować na Steam ani wejść na stronę, niektóre strony muli. Dodam że jestem jedynym właścicielem routera, tylko ja znam do niego dostęp i nie przypominam sobie bym blokował jakiekolwiek porty. Do tego strony nie działają na wszystkich urządzeniach (w tym iPadzie od Apple) co wyklucza wirusy etc. Będę dzwonił na infolinie jak oni mają się do tej rzeczy i poinformuję o tej sprawie tutaj.

edit: Pani z infolinii poifnormowała że była jakaś awarii na linii, ale problem już został oznaczony jako ROZWIĄZANY.

Jak widać nie do końca, podobno zostanie wysłane zapytanie co się dzieje z portami na tej linii po zgłoszeniu usterki więc myślę ze wystarczy tylko czekać.

Wina jest raczej po stronie ORANGE (wcześniej Neostrada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, widzę że sam nie jestem.

Orange (neostrada) 10mb/s , też nie działa. Się w necie naczytałem, wychodzi że porty zablokowane czy coś i pewnie ich wina. Mi nie działa Warface ( gra i strona), Battlefield 3 (nie łączy z serwerem) i wyżej wymienione sprawdziłem i też nie działa (@up, w necie czytałem że innym steam też nie działa).

Uff, a juz myślałem że ja coś rozwaliłem sobie w kompie. Zgłosiłem sprawę do Orange, 48h mówili maks nim rozpatrzą zgłoszenie.

Zostaje zająć się czymś bardziej pożytecznym nim to naprawią....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półoficjalny komunikat ze strony Orange:

strony nie są specjalnie blokowane. Problem obecnie jest analizowany. Czas usunięcia nie jest znany.

Przepraszamy za utrudnienia.

Problem zdaje się być dość duży, bo poza wymienionymi przez was stronami nie działają też połączenia z League of Legends, serwisami hostingowymi, strona GIMPA oraz wiele innych, w tym, co zabawne, Speedtest ze strony Orange. Pozostaje cierpliwie czekać na rozwiązanie problemu.

EDIT:

W sumie oficjalny komunikaty o awariach Neo też są.

http://www.orange.pl/prt/pl/klienci_ind/komunikaty/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje ten problem dotyczy wielu powiatów w Polsce. Tylko, że owy problem miał zakończyć się dziś o 5:00. Podobno wczoraj ORANGE zaliczyło poważną awarię serwerów. Dziś miało już być wszystko w porządku ale jak widać nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak mam od wczoraj ale nie działa mi ani steam ani ich strona, bf3 ale jak będziecie klikać spróbuj ponownie połączyć steama to po którymś razie się steam się połączy ale nie będziecie mili dostępu do profilu czy sklepu ale np w dote 2 wczoraj grałęm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...