Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcus1939

Problem z nagrywaniem dźwięku

Polecane posty

Siema, jakiś czas temu kupiłem mikrofon dynamiczny Shure PG48, kiedy coś chcę nagrać mam ten problem że jeżeli dogrywam się do bitu to niestety wokal słychać dość cicho na tle muzyki, jak wyciszyć muzykę żeby było słychać wokal, używam mixcraft 6 oraz czasem audacity, jak możecie to polećcie też jakiś dobry program do nagrywania. Z góry dzięki wielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrywasz w Audacity, to masz jedną ścieżkę z bitem i drugą tworzoną z Twojego wokalu, zgadza się? Jeśli tak, to zaznacz całą ścieżkę z podkładem i włącz normalizację (jest w w menu Efekty), potem zrób to samo ze ścieżką wokalu. Ważne, żebyś zrobił to osobno dla każdej ze ścieżek - wtedy wyrówna ich głośność (żeby nie było różnic między nimi). Odsłuchujesz oczywiście na płaskiej charakterystyce (bez podniesionych basów lub sopranów)? Jeśli nie - to odsłuchuj bez korektora graficznego - inaczej wokal (tony średnie) będzie słychać ciszej niż jest faktycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu podepnij jakiś kompresor na ścieżkę? Mixcraft powinien mieć jakieś pluginy w zestawie.

Beat gotowy, czy sam robiłeś? Gotowce są często już skompresowane itp., więc naturalny, dynamiczny głos może mieć problemy z przebiciem się.

Tylko nie przesadź z tą kompresją! wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...