Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pronto77

Nagrywarka nie czyta płyt DVD

Polecane posty

Witam,

Mam problem z napędem TSST Corp CD/DVDW SH-182D i ATAPI iHAP 122 8. Napędy nie chcą czytać żadnych płyt DVD(wcześniej czytały). Zaktualizowałem w nich firmware za pomocą MTK Win Flash a także rozkręciłem i czyściłem. Nic nie pomaga;(. Co jeszcze można zrobić???Dodam, że na innym PC też nie czyta. Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zrób downgrade firmware, paradoksalnie czasem może pomóc. Jak nie zadziała to stawiałbym raczej na silnik napędu, gdzieś już widziałem podobny problem, można to było łatwo sprawdzić bo z tego co pamiętam napęd mocno nagrzewał się w jakimś miejscu po włożeniu płyty.

[Edit] O to mi chodziło http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic377070.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w nowszych wersjach gdy nie może odczytać płyty uznaje ją jako uszkodzoną/pustą. Co do tych prędkości obrotowych, poszperałem i płyta dvd faktycznie potrzebuje prawie 3x większej prędkości obrotowej. Nic ci zagwarantować nie mogę, ale może to być powodem problemu, sprawdzić nie zaszkodzi szczególnie że silnik za dyszke kupisz.

[Edit]Nie zauważyłem wcześniej tego, ale skoro masz jeszcze jeden napęd w którym nic nie działa, wypróbuj silnik z niego ( o ile pasuje ), zawsze jest szansa że akurat zadziała, warto spróbować. Jak nie to zawsze możesz go z powrotem przełożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...