Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mateusznn

Problem z internetem

Polecane posty

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i od razu zwracam się do was z problemem i prośbą pomocy. Mam problem z internetem. No więc tak, zacznę od początku. Jakis czas temu kupiłem sobie laptopa wraz z nim router(Penatgram nie polecam nikomu) żeby mieć sieć bezprzewodowa w domu no i żeby internet dalej był w komputerze stacjonarnym. Po kilku probach wkoncu ustawiłem i net działam i bezprzewodowo w laptopie i w stacjonarnym, jednak gdy wylaczalem router ustawienia się kasowaly, i po kilkunastu minutach działania routera tak jakby zostały przywracane .Ale nie to mi chodzi. Wyjechałem na święta wiec komputery i routery były wylaczone z gniazdka. Wracam właczam komputer, co się okazuje sieć bezprzewodowa przestała działać no więc ustawiam od nowa wszystko niestety nie działa, nie wiedzac czemu komputer nie wyszukuje automatycznie ip. No więc podłączyłem bezpośrednio kabel do internetu bez uzycia routera do komputera stacjonarnego i niestety internet też nie działa , gdy biore automatyczne wyszukiwanie ip itd. to znajduje jakies dziwne ip i sieć niezidentyfikowana (wzesniej wlasnie było automatycznie i dzialalo wszystko ok). Dodam , że po podłączeniu kabla od internetu do laptopa internet chodzi. Spisalem wszystkie dane z laptopa i wklepalem do stacjonarnego recznie to pisze ze nie może się polaczyc z serwerem dns. Powiem jeszcze , że wszystkich ustawien routera dokonywałem na komputerze stacjonarnym. Więc problem jest chyba z komputerem stacjonarnym, nie wiem czy router cos poprzestawiał. Przepraszam za tak długą opowieść, ale licze ,że komuś będzie się chciało przeczytać i pomóc , bardzo bym na to liczył. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...