Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Notee

Komputer się zawiesza (jak na razie) podczas grania. Zawiechom towarzyszy charakterystyczny dźwięk "bzzz"

Polecane posty

Witam. Tworzę nowy wątek i mój post będzie się nieco różnił niż zazwyczaj, gdyż chcę to w jak najbardziej prosty i przejrzysty sposób opisać, tak, by znaleźć przyczynę mojego problemu. Z góry dziękuję osobom, które poświęcą swój czas, wiedzę i pomocną dłoń. Bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu...

Opis problemu:

Mam problem z moim komputerem, który się zawiesza podczas grania. Jak dotąd wszystko chodziło, tak, jak chodzić powinno lecz dzisiaj ze strony mojej płyty głównej zainstalowałem kilka sterowników. Sterownik o nazwie Chipset Intel INF installation (1,2MB) oraz jakieś z tabelki "LAN", które po zawieszeniach usunąłem oraz przeinstalowałem stery do karty dźwiękowej. Nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, ale po zainstalowaniu sterów zacząłem grać w Battlefield 3 i wówczas wystąpiła pierwsza zawiecha. Stanął obraz, dźwięk a komputer zaczął wydawać charakterystyczny dźwięk "bzzzz" i musiałem zrestartować. Pomyślałem, że to jednorazowy wyczyn i wróciłem ponownie do grania, ale niedługo znów to samo. Za trzecim razem była nieco inna zawiecha, bo zminimalizowałem Battlefielda 3 i wszedłem sobie na neta i podczas pisania wiadomości na facebooku wyskoczyła zawiecha, ale tym bez charakterystycznego dźwięku "bzzz".

Specyfikacja komputera:

- Karta graficzna - NVIDIA GeForce 9600 GT

- Ram - 4GB RAM (DDR2) firmy GoodRam

- Procesor - Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2,40 GHZ

- Płyta główna - GA-EP35-DS3L

- Zasilacz - Tacens radix IV o mocy 450W i napięciu 230V kupiony w cenie 149 zł

Dodatkowe informacje:

- Jak na razie zawiecha występowała tylko podczas grania w Battlefield 3, ale nie wiem czy to coś rozjaśnia, bo problem zawieszeń wystąpił jakieś 1,5h temu i jak na razie nie miałem okazji doświadczyć zawiechy w innych okolicznościach

- Kiedyś miałem problem z kości ram. To znaczy występował problem tego typu, że pokazywał się bluescreen, ale problem ten zniknął po zamontowaniu nowych kości.

- Patrząc w dziennik zdarzeń systemu, to w godzinach zawieszeń w sekcji "krytyczne"występował błąd o nazwie kernel - power. Natomiast w sekcji "błędy" występował błąd o nazwie WMI i EventLog.

- Stery do płyty głownej instalowałem dokładnie z tej strony - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep35-ds3l/download/

- To może być pomocna informacja,

PS: Czy to możliwe, że sterowniki, które dziś instalowałem mogły spowodować te zawiechy komputera? No, bo to bardzo dziwne, że komp chodził bardzo dobrze odkąd wymieniłem ramy i nagle po zainstalowaniu sterów do płyty głownej zaczęły się zawiechy. Przed instalacją sterów w Battlefielda 3 grałem całkiem długo, bo gdzieś tak ok 3h i nie było kompletnie żadnej zawiechy. Po długiej sesji w Bf'a 3 gdzieś ok. 21.00 wyłączyłem kompa i poszedłem oglądać serial Zagubieni. Następnie tak ok. 22.00 włączyłem komputer i na komputerze dalej oglądałem a w międzyczasie ściągałem i instalowałem sterowniki z podanej wcześniej strony i gdy zakończyłem instalację i oglądanie to postanowiłem zagrać w Battlefielda 3 i po kilkunastu minutach wystąpiła pierwsza zawiecha, potem restart, włączenie drugi raz gry i po kilku minutach druga zawiecha w grze. Potem znów restart i znów trzecie podejście do grania i znów zawiecha, ale tym razem bez dźwięku "bzzz", gdyż akurat zminimalizowałem grę i pisałem wiadomość na fb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zaraz zrobię cofkę systemu, tak do godziny wczorajszej (przed instalką sterów). Nie mogę jak na razie sprawdzić czy następuje zawiecha w innej grze, bo dziwnym trafem nie uruchamia się gra Risen 2 mimo iż zawsze się uruchamiała. Mam płytkę ze sterami, ale nie bardzo orientuje się, które stery zainstalować. Może wcale nie instalować sterów chipset, itp? Bo może to te stery powodują problem ?

PS: Z tego co zauważyłem (wczoraj i dziś), to zawiecha następuje dosyć szybko podczas grania w Battlefield 3, bo jak na razie nawet 20/30 minut nie mogę w bf3 ugrać, gdyż następuje właśnie zawiecha. Natomiast od rana siedzę na kompie nie grając w nic, a ino robiąc testy obciążające, itp i jak na razie nie było żadnej zwiechy mimo iż siedzę już trzecią godzinę. Tylko jak włączę grę bf3, to tam po 20/30 minutach następuje zwiecha.

PS: Zrobiłem cofkę systemu do dnia wczorajszego do godziny 22.31, ale nie jestem pewien czy to cofa system do stanu przed instalowaniem jakichkolwiek sterów czy tuż po zainstalowaniu? Chciałem więcej punktów przywracania, ale ten jest ostatni i nie wiem czy cofka cokolwiek da lub naświetli sprawę. Chciałbym cofnąć tak do godziny przed 22.00 dnia wczorajszego, ale niestety nie ma takiego punktu. Daje screen z ekranu, jak wygląda punkty przywracania - http://i1172.photobucket.com/albums/r561/Noteee/Punktyprzywracania_zpsee3a28fe.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ten najstarszy i zobaczymy.

BTW, procek jest dość ciepły, :> daj screena (albo sam sprawdź) z CPU-Z, gdyż musimy dokładnie wiedzieć, jaka jest wersja Twojego procesora (spora różnica w maksymalnej, dopuszczalnej temperaturze podanej przez producenta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury już widziałem (na innym forum; mógłbym tam też odpisać, ale boję się, że przyprawi mnie to o rozdwojenie jaźni xD), ale fakt faktem, inni też powinni mieć możliwość ich zobaczenia, czekam na screen z CPU-Z. Jednakowoż bez względu na model procesora, jest dość ciepło, co nie musi oznaczać, że stąd wynikają te zawieszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę zauważyć, że te zawiechy występują tylko w grze Battlefield 3. Sprawdzałem na Risen 2 jakiś czas i nie było zawieszki. Ludzie piszą, że to mógłby być problem sterów do karty dźwiękowej, a ja właśnie podczas instalacji sterów ze stronki płyty głównej instalowałem wówczas jakieś stery pod Realtek HD Audio. To niemożliwe, by była wina sprzętu, bo powiem raz jeszcze - problem nie występował póki nie zainstalowałem sterów. Winny musi być któryś z zainstalowanych sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Notee U mnie bylo identycznie... Najpierw zawieszal sie Tylko przy BF3, jakies 2 tygodnie pozniej sypal sie przy innych grach, a w koncu nawet podczas przegladania internetu. MoJa rada: sprawdz kable w zasilaczu. Ja mialem jeden rozdzielacz molex, i wlasnie z nim byl problem. Jeden kabel wyskoczyl z tej plastikowej wtyczki i doprowadzil do tego, ze pol wtyczki sie przytopilo i "zespolilo" z druga strona... Bylem bardzo zdziwiony, poniewaz zauwazylem to dopiero po doglebnej inspekcji komputera, na pierwszy rzut oka wszystko wygladalo ok... Mam nadzieje, ze moja odpowiedz byla pomocna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...