Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kebabKILLA

Rozwiązany: Problem z obrazem podczas grania, nowy komputer

Polecane posty

Cześć.

Rzecz zaczęła się tak: ok. 2 miesięcy temu kupiłem ten komputer http://techplanet.pl...70394&s=P100003 (dysk twardy i DVD przełożyłem ze starego kompa). Poskładałem, poinstalowałem ssterowniki z płyt itd. i zacząłem grać.

po 2-3 dniach pierwszy raz pojawił się problem - podczas grania w jakiekolwiek gry po paru(nastu) sekundach pojaiwiały się artefakty - cały obraz znikał i pojawiały się pionowe paski na całym ekranie barwą i odcieniem pasujące do tego, co działo się na ekranie chwilę przed zwiechą (wiecie o co chodzi). Chwilę później zwieszał się też dźwięk i komputer przestawał reagować na cokolwiek. Pomagało jedynie restartowanie. Co dziwne, problem występował jedynie przy graniu - chodzenie po necie, oglądanie zdjęć (filmów nie oglądałem) nie powodowało problemów.

Żeby się upewnić, że to karta graficzna puściłem benchmark FurMark. Działo się to samo, po kilku sekundach artefakty i reset. Przekonany teraz, że to karta graficzna, odesłałem ją na gwarancję (przypominam, że sprzęt NÓWKA!). Wczoraj kurier przywiózł nową kartę, podłączyłem ją i puściłem FurMarka. Teraz żadnych problemów nie było, leciał gdzieś przez 5 minut więc wyłączyłem go, uznawszy, że problem rozwiązany.

Zadowolony zacząłem sobie grać i wszystko działa, bardzo się cieszę.

Aż tu nagle bum! - znowu te artefakty (na nowiuśkiej karcie świeżo z pudełka), z tym, że teraz wyskakują później - jestem w stanie pograć kilka, może 10 minut (zależy od gry).

Przeinstalowałem sterowniki, które były na płycie dołączonej do karty. Ze strony AMD nie pobierałem i nie instalowałem bo tam są chyba te same. Problem dalej występuje.

Co może być przyczyną? Podejrzewam, że wina nie leży po stronie części, choć słyszałem, że to podobno dość częsty problem u ludzi mających tą kartę.

Pomóżcie dobrzy ludzie smile_prosty.gif

EDIT Znalazłem na internecie info, że dużo ludzi ma problemy z radkami 7850 OC i podobno problem leży w napięciach czy taktowaniach... ktoś coś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to wina chłodzenia możliwe że ta karta co masz teraz ma wydajniejsze chłodzenie od poprzedniej dlatego dłużej chula potem się nagrzeje i klapa, może zainwestuj w jakieś lepsze chłodzenie obudowy.

Możesz też narazie sprubować ściągnąć ścianki obudowy i uruchomić kompa .

Jeśli po jakiejś godzinie nie wystąpią artefakty to będzie oznaczało że masz za słabe chłodzenie w obudowie i sprzęt się kisi .

Podaj nazwę swojej obudowy i skan temperatur z HW monitora(z założoną obudową).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...