Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whoocash

Przeniesienie systemowego Raid 0 na nową płytę główną

Polecane posty

Czołem!

Mam następującą sprawę:

Mam Win7 64 na 2 dyskach spiętych w RAID 0 i z uwagi na awarię procka (Phenom II X3) myslę o wymianie procesora,płyty głównej i ramu (niestety jeszcze na DDR2 śmigałem).

Pytanie jest następujące:

Jeśli uruchomię te 2 dyski w RAID 0 na nowej płycie to czy winda wstanie bez większych problemów? Robił ktoś z was coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję RAID wstanie tylko wtedy, gdy na nowej płycie będzie ten sam lub kompatybilny kontroler SATA. Także np. przejście na Intela odpada jak nie chcesz stracić danych. Nie mówiąc już o tym, że Windowsy w ogóle czasem nie wstają po tak dużym upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku AMD zdaje się, że kontroler jest w mostu południowym (SB). Raczej nie znajdziesz nowej płyty z takim samym SB jak stara zza czasów DDR2, więc pewnie musiałbyś poszukać info o kompatybilności nowych SB z Twoim obecnym. Albo po prostu to olać, zrobić backup danych i przejść na Intela...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... problem jest tylko taki, że komputer już padł, więc żeby zrobić back up muszę dokupić stare bebechy. W sumie nie ma tam nic jakoś cennego szczególne, ale jakoś tak żal. Coś czułem, że ta zabawa z raidem nie warta świeczki. Dzięki za poradę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...