Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Art3q

Rozwiązany: Wymiana routera - Neostrada

Polecane posty

Witam forumowiczów

Posiadam w tej chwili router Netgear DGN1000, gdy miałem usługę Orange Freedom 6MB/s wszystko było w miarę okej, ale gdy przeszedłem na Neostradę do 10MB/s zaczęły się problemy. W godzinach od 17 do 23 zaczęły się nagłe rozłączania, router gubił synchronizację, internetu nie było czasem przez ładnych kilka godzin. Pożyczyłem do testów od kolegi TP-Link TD-W8901G, i na nim nie ma najmniejszych problemów, internet działa bardzo stabilnie, podczas gdy po podłączeniu z powrotem mojego Netgeara nie chce złapać synchronizacji. Powstała więc decyzja o wymianie routera.

Pytanie teraz jaki? Czy zainwestować w ten sam model, który pożyczyłem do testów, czy może wybrać coś innego? Na router chciałbym wydać mniej więcej 100-150zł, zależałoby mi na wymienialnej antenie, gdyż tego brakowało mi bardzo w Netgearze. Na WIFI w łączności n nie tak bardzo, miło gdyby była, ale nie jest konieczna, do mojego użytku spokojnie wystarczy g.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Netgearze firmware aktualny? Próbowałeś przywracać router do ustawień domyślnych i konfigurować ponownie? Wrzuć screen ze statystykami z routera.

Możesz zakupić tego TP-Linka. Z trochę lepszych i droższych opcji na pewno ASUS DSL-N10 ver. B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, firmware najnowszy jaki dostępny, ustawienia domyślne próbowałem już kilka razy, niestety nic nie pomaga. Dzisiaj go przetestowałem też u kolegi, skonfigurowałem go u niego, niestety dzieje się to samo. Screen sprzed 2 dni, nie mam obecnie dostępu do nowszego ale parametry przez cały czas utrzymują się na takim samym poziomie, sprawdzałem dziś przed ostatnim rozłączeniem.

https://www.dropbox....9u0ejop/net.png

Ten ASUS mnie zaciekawił, nie miałem nigdy styczności z routerami tej firmy ale o ile się nie mylę ma chipset Broadcoma, słyszałem o nim dość dobre opinie. Więc uważasz że będzie dobrym wyborem, lepszym od TP-Linków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystkie parametry wydają się w porządku, a jednak synchronizacji wieczorami gdy linia najbardziej obciążona złapać nie chce. Sprawdzałem jeszcze kilkanaście minut temu, Netgear nie ma synchronizacji, w TP-Linku po podpięciu za każdym razem wszystko w porządku. Zbierałem się od dawna z zakupem czegoś z lepszą anteną wifi, to tylko przyspieszyło moją decyzję :)

Asus właśnie zamówiony, mam nadzieję że będzie się dobrze sprawował.

Serdecznie dziękuję za pomoc, temat już raczej do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...