Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akihito

Rozwiązany: Konfigurujemy nową sieć w domu, koniec z neostradą

Polecane posty

Witam, w końcu udało mi się zakończyć umowę z tymi zdziercami od TP którzy przy kwocie 60 zł dawali mi 2 mb/s w dodatku bardzo często net się rozłączał i miałem ten ich shitbox. Mianowicie umowa kończy mi się 31 Marca wypowiedzenie było już składane, nowym dostawcą internetu będzie facet z dzielnicy mojego miasta Zabrze który założył u nas sieć bezprzewodową 5Ghz TDMA rozmawiając mailowo z nim pokazał mi parę screenów od klientów z tych stron testujących łącze i zapewnił że pingi są stałe i można grać, zresztą nawet jak by były wysokie ( ponad 120 ale poniżej 200) to wolę to niż tą masakrę co mam od świąt 2011 z moją siostrą. Dostała laptopa i łącze tak zjada że miałem pingi po 1k biggrin_prosty.gif więc wydaje mi się że pójdę na tą lepszą stronę. Nowy dostawca zapewnia gwarantowane 10 mb/s ale powiedział że przy mojej lokalizacji prawdopodobnie będzie szło osiągnąć około 20mb/s. Jako że skrzyneczkę neostarady oddają z powrotem to potrzebuję nowego ruteru. Myślałem o czymś takim , zaznaczam że będzie chodził pod tą siecią na pewno bo konsultowałem się z właścicielem sieci, chciałbym już mieć tą dużą prędkość by ruter był na przyszłość ale przede wszystkim zależy mi na zasięgu ponieważ mam 2 piętrowy domek ( podwyższony parter i pierwsze piętro) mieszkam u góry z komputerem ale wiosną będę się na dół przeprowadzał jak sprawdzałem laptopem siostry to zasięg łapie z tego liveboxa na dole więc chyba o zasięg nie muszę się martwić??? Może macie inne predyspozycje co do rutera zaznaczam że więcej jak 100 zł nie dam bo czeka mnie ciężki miesiąc ruter,karta sieciowa ( o której zaraz będzie),instalacja internetu.... Teraz tak jako że obecny livebox siedzi pod kompem to jestem połączony na kablu jednak dostawca puści kabel skrętką i wydaje mi się że rodzicie nie chcą mieć wierconych dziur bo mamy 2 dziury na kable satelitarne z czego jedna jest nie używana a to niestety jest w innym pokoju a wizja ciągnącego się kabla nie za bardzo ich zadowala więc będę potrzebował karty bezprzewodowej czy jak to się nazywa -.- no po prostu by móc się do wi fi podłączyć :] tutaj też limit do 100 zł ja niestety kompletnie się na tym nie znam a przydałoby się by ten sprzęt mógł bez problemu działać piętro niżej i dobrze odbierać neta z rutera położonego na piętrze. Podsumowując potrzebuję rutera który podzieli mi łącze na laptopa, komputer stacjonarny i w niedalekiej przyszłości na kolejny komputer stacjonarny, z przepustowością 300 mb/s, kartę sieciową by potrafiła wykorzystać moc tego rutera ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod PCI - TP-Link TL-WN951N, bardzo dobry zasięg, świetnie się spisuje w codziennej pracy.

Pod USB - jeśli nie przesyłasz plików między komputerami i wystarcz 802.11g to - AirLive WL-1700USB, który ma świetny zasięg.

Jeśli priorytetem jest przesył między urządzeniami - Edimax EW-7718Un.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...