Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

QurChuck

Rozwiązany: Dziwne Freezy

Polecane posty

Witam, od wczoraj mam bardzo dziwne freezy i wydawałoby się, że znalazłem winowajcę ale nie jestem tego na 100% pewien więc proszę o potwierdzenie mojego spostrzeżenia, bądź pomoc w odnalezieniu właściwego rozwiązania.

Do sedna:

Od wczoraj mam w freezy PC przy niektórych aplikacjach mocniej lub słabiej obciążających kompa. Najlepszym przykładem jest Starcraft 2 gdzie mam freeze na 1s średnio co 5s. Innym przykładem jest Skype, gadam sobie z kumplem jak to zwykle i przycina mi go na sekundę co paręnaście sekund. On mówi, że słyszy mnie tak samo (sprawdzone z kilkoma różnymi osobami). Postanowiłem zacząć od

-restartu PC (Windows 8 domyślnie przechodzi w hibernacje), przeładowały się sterowniki i nic to nie zmieniło.

-repair SC2 -> nic

-świeża instalacja systemu na drugim dysku - nadal jest problem

Wtedy ściągnąłem HD Tune (pierwsze co mi przyszło do głowy to problem z dyskiem) i byłem już niemal pewien winowajcy. Podczas quick scanów dysków podczas skanowania nowszego pojawiały się owe freezy w częstotliwości 1s/6s. Przy starym dysku pojawiły się może ze dwa ale niemal niezauważalne (~0,1s). Tu wydawałoby się, że mamy pewnego winowajce (3 letni dysk 1 TB od Samsunga; dziwne, że nie ten leciwy 6 letni 250 GB od Seagate'a)

Ale mając ten komfort, że mam 2 systemy na 2 różnych dyskach (co prawda nie odłączyłem Samsunga, bo przyznam się, że nie za bardzo umiem przenieść bootloader - próbowałem SuperGrubem (tak, mam Ubuntu na Seagate) nie mogło mi wykryć Windowsa i naprawić (utworzyć boota) chociaż Ubuntu się włączyło) postanowiłem przenieść Starcrafta na stary dysk w całości. Co to zmieniło? Nic. I właśnie w tym miejscu się zawahałem. Spróbowałem pobrać jeszcze raz SC2 ale nic to nie zmieniło, prócz tego, że zainstalowała mi się polonizacja :< Szukałem jakiś fixów ale nie działają.

Co jeszcze zrobiłem:

-wymieniłem kabel SATA przy Samsungu

-sprawdziłem temperatury (MAX 48' CPU; 59' GPU; dyski ~40')

Dziwnym jest fakt, że problemy te występują tylko w niektórych miejscach, np League of Legends na full detal zainstalowany na Samsungu działa bez najmniejszych problemów, DmC Devil May Cry także.

Dodam, że Starcrafta 2 kupiłem przedwczoraj i grałem cały wieczór bez żadnych freezów na Ultra/Elite detalach.

Mój konfig w profilu, zasilacz OCZ ModXstream Pro 600W

PS. Zauważyłem jedną, prawdopodobnie bardzo istotną rzecz. W Starcrafcie freezy mają tylko animacje i nie da się wydawać rozkazów podczas jego trwania, ALE fpsy nie spadają i kamerę można bez problemu przesuwać. Problem dotyczy dowolnej konfiguracji graficznej, tak samo na low jak i na ultra/elite

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...