Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Merlinek

Neostrada, problem z rozłączaniem, predkoscia, kablami

Polecane posty

Witam!

Opowiem może najpierw moją żałosną historię z usługami neostrady TP. Zaczynając od początku jakoś 15 lat temu kiedy budowali to osiedle, ktoś coś zerwał przy kładzeniu kabli i została puszczona prowizorka (każdy chciał mieć telefon od razu) - mówiąc krótko kable wiszą na płotach smile.png Nie, to nie jest żart. Internetu na tym być oczywiście nie może. Kable wiszą na 1-2 ulicach tj hmm 20 domów - w tym połowa to emerytki. Internet zawsze był słaby, od 128kb do 2mb max przy różnych ekscesach tj zrywanie etc, potem naprawianie. 2mb było do 10 lutego kiedy to tepsa zwiększyła do 10mb. Internet działał przez 2dni naprawdę ładnie, bez niczego ale z dnia na dzień prędkość malała a i usługa była gorsza (rozłączenia). Po oddaniu liveboxa i wstawieniu TP linka prywatnego - to samo. Technik przyjechał po tygodniu, wszystko popoprawiał oraz uznał ze są błędy na łączach. Niby siętam poprawiło, pare godzin później - to samo. No i do tego dnia CODZIENNIE paredziesiąt rozłączeń non stop. Internet schodzi czasem do 0,5mb smile.png Problem tkwi w kablach których nie chcą wymienić za nic. Były wypisywane pisma, telefony robione etc etc. Nawet zaczeli mówić ze są w trakcie wymieniania a nikt nigdy tego nie zaczął smile.png Teraz mam pytanie, gdyż wiem że dużo osób ma z czymś podobnym problem. A) Jak sprawić że neostrada WYMIENI te kable na osiedlu b) czy może jakaś inna firma robi takie rzeczy (np UPC czy coś innego) c) moze zrezygnować i ktoś poleca jakąś fajną radiówke (mieszkam w warszawie) d) jakieś LTE? chociaż nie wiem bo ja limitów miec nie moge, duzo sciagamy oraz gramy online również. e) jakieś inne opcje? Bo z neostradą sie nie da, jutro znowu technik przyjezdza ale nie zanosi sie na poprawe. Proszę o pomoc bo chcialbym miec normalny net typu 60mb bez zadnych sciec a nie jakis crap. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Wyłóż prywatne pieniądze a z chęcią je wymienią. Tak na poważnie, nic z tym nie zrobisz.

B. Na osiedlu nie ma okablowania innej firmy typu UPC, Multimedia, Toya?

C. D. Jeśli grasz nie polecam radiówki, LTE odpada ze względu na limity + nie wiadomo czy leżysz w zasięgu nadajnika oferującego LTE.

E. Interesować się pobliskimi dostawcami internetowymi, kto kabluje osiedle itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie ma, nie znalazłem. Niektórzy mówią że niby na radiówce jest to samo jak na kablu chociaż też słyszałem o lagach :/ Jestem w zasięgu LTE ale limity masakra. To co się dzieje? Oni nie przestrzegają umowy, neta nie ma a podpisane wszystko to co, nie bedzie dzialal a ja place? Nic nie wymienią? Tylko w Polsce..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiówka a kable to nigdy nie będzie to samo. Musiałbyś mieć pełną widoczność (bez drzew, budynków itd. itp.) ze stacją bazową dostawcy, która najlepiej by znajdowała się bliżej niż kilometr od ciebie. W związku z niewywiązywaniem się Orange z umowy, możesz złożyć wypowiedzenie bez konsekwencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...