Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

t0rp3d0

0xc0000225 windows nie startuje

Polecane posty

Witam

Jak to zwykle bywa po probach zainstalowania ubuntu (12.04) cos niestety poszlo nie tak jak planowalem (brak opcji instalacji obok windowsa) i chcialem recznie zrobic partycje pod ten os.

Niestety poddalem sie i jak chcialem wrocic do mojego win7:


Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się.
Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem:

1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer.

2. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk Dalej.

3. Kliknij pozycję Napraw ten komputer.

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Stan: 0xc0000225

Informacja: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.

Nie wykrywa mi oczywiscie zadnej partycji, a pliki sa potrzebne.

Z gory dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uszkodzoną tablicę partycji (nie wiem czemu, ale bardzo często zdarza się to przy instalacji Ubuntu).

Spróbuj automarycznej naprawy za pomocą płyty z Windowsem 7 (opis jak to zrobić masz w swoim poście, więc nie będę tłumaczył). Dodam tylko, że czasem trzeba naprawę robić 2-3 razy zanim naprawi ona wszystko, ale przeważnie działa.

Jeśli to nie podziała, to to można spróbować to naprawić za pomocą programu TestDisk, dokładniejsze instrukcje w dokumentacji programu. Jak coś, to pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy najpierw próbowałeś użyć narzędzia automatycznej naprawy?

Jeśli chodzi o TestDiska, to odzyskał on poprawną partycję? Czy partycja z bootloaderem Windowsa jest oznaczona jako aktywna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem przy pomocy płytki i na niewiele się to zdało

Z testdiskiem nie miałem wiele do wyboru, ponieważ możliwa do odzyskania była jedna partycja (?).Na ostatnie pytanie nie mogę odpowiedzieć.Nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić ;p No chyba, że BIOS.

Edit: FixMBR nie pomaga

Ustawienie aktywnej partycji także...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie sprawdź z poziomu jakiejś dystrybucji LiveCD linuksa (np. Ubuntu) zawartość partycji. Przede wszystkim sprawdź, czy są na niej pliki Windowsa, oraz czy jest tam katalog BOOT oraz pliki bootmgr i BOOTNXT.

Jeśli nie, to będzie trzeba odtworzyć pliki bootmanagera, jeśli tak, to być może stało się coś z sektorem rozruchowym partycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...