Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Subterras

Router i jego ustawienia.

Polecane posty

Już od jakiegoś czasu posiadam routera w domu. Ja jestem podłączony za pomocą WiFi a druga osoba za pomocą kabla idącego prosto z routera. Lecz gdy 2 osoba coś robi w sieci ja praktycznie nic nie mogę zrobić, w grach mam ping 200+ a czasami to 1000+ sie pokazuje. Mój router to Air Live WT-2000ARM . Nie mam opcji podłączenia sie za pomocą kabla jak coś. I tutaj jest moja prawa, czy da się ustawić tak by komputer ( podłączony za pomocą kabla ) ciągnął ok. 35% neta a ja 65% ? Nie mam żadnych płytek od routera ani zainstalowanych programów do tego ( na 95% ). Jak mam to zrobić ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne użytkownik podłączony kablem ściąga pliki z internetu i dlatego zabiera tak dużo transferu, a co za tym też idzie podwyższają się drastycznie pigi.

Jeśli router ma podstawowy QoS to spróbuj się nim pobawić. Jeśli nie, to czy wchodzi w grę instalacji jakiegokolwiek oprogramowania na jego komputerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router sam nadaje priorytety, które można konfigurować za pomocą QoS (jeśli router takową opcję posiada). Jeśli masz możliwość zainstalowania programu to NetLimiter sprawdza się najlepiej. Na sztywno możesz podzielić łącze dla aplikacji. Jest to wersja trial, więc sprawdź czy w ogóle pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...