Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Groszek393

Problem z komputerem ciągłe bsod'y

Polecane posty

siemanko, mam powazny problem z moim nowym skladaczkiem. Podczas gier(najczesciej) i czasem podczas zwyklego surfowania po internecie, siedzenia na fb moj komputer po prostu sie zamraża. Od jakiegos czasu zaczal wywalać BSOD kod błedu to 0x124. Czytałem gdzieś iż jest to zmora overclockerów i7. Wszystko by sie zgadzalo gdyby nie to ze moj komputer nie zostal podkrecony nawet o 1mhz.

Podaje szczegółową konfiguracje

Intel I7 3770 3.4ghz

2x8gb Kingston Hyperx Red 1600mhz

GTX670 model referencyjny (nigdy nie krecony w stocku nadal)

Seagate Barracuda 7200rpm 1TB

Zasilacz OCZ ZS Series 650W 80+

MOBO: Gigabyte H77M-D3H (tu chyba popelnilem blad przy zakupie)

Błagam pomóżcie bo mnie juz to wykańcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie testy byly robione, memtest na cała te noc zostawilem 7 cykli bez niczego, kompletny skan dysku w poszukiwaniu bad sectorów. 2 godziny prime95, grafika 2h wałkowana furmark. temperatury procek w spoczynku 40-42 w stresie 52-56, grafika w spoczynku 30-32 w stresie 72-78. Sprzet ma niecały miesiąc wszystko bylo kupowane nowe zafoliowane. Nie rozumiem faktu ze testy wypadaja pozytywnie a w idle i w grach wywala bsod albo calkowity freeze ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze moze plyta głowna źle zasila procesor wiec wyłączyłem HT Turbo Boost i lekko taktowanie obnizylem ale to nic nie dalo najgorsze jest to ze ta mobo nie daje mi opcji kontrolowania napięć na procku. już nie wiem co mam z tym zrobic. Ledwo z pudełek wyjęte i złożone. Od samego początku sie freezował tylko BsoD nie dawał, teraz daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...