Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maridok

Bunt transmisji danych.

Polecane posty

Cześć! Od pewnego czasu to będzie jakieś 2-3 tygodnie nagle mój internet zwariował. Strony internetowe wczytują się w miarę szybko, ale o jakimkolwiek ściąganiu plików, czy buforowaniu nie ma mowy. Wcześniej internet miałem z routera w notebooku, potem podłączony bezpośrednio od modemu do notebooka. Teraz podłączyłem przez router do komputera i dla porównania:

Wcześniej na notebooku bliki o wadze 5 gb pobierałem nie dłużej jak 4-5 godzin. teraz? po 14 godzinach pobrało mi się 18 procent pliku o podobnej wadze a czas do końca to 36 godzin. 3 - minutowy utwór muzyczny pobiera mi się w czasie od 25-30 minut.

podobnie z buforowaniem. np na youtube nie ma różnicy czy odtwarzam w rozdzielczości HD czy 240p. Ciągle zacina a czasem wcale nie buforuje. Zmierzyłem czas buforowania się 12 minutowego filmiku w najniższej rozdzielczości - 18 minut. Wcześniej tak nie było.

mój speed test

http://www.speedtest.net/result/2459537247.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Notebook to hp mini nie wiem dokładnie jaki model 210 bodajże.

parametry komp

pentnium core 2 duo 2.60 Ghz 3.74Ghz

3 GB ram,

windows 7 Professinal 32.

Router:

TP Link TL=WR740N

Przeskanowałem system avastem, przeczyściłem go CC cleanerem i dalej występuje ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mb/s Teraz się trochę porawilo. Przynajmniej buforowanie na yt.

Jedynie na torrencie pobiera wolno i choć wiem, że największe znaczenie ma tu ilość seedów

to prędkość pobierania przy 40 seedach jest nie większa jak 80 kb/s w porywach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pliki z noc.gts.pl pobierają się z pełną prędkością tych 2 Mbps (czyli ~256 KBps) to masz albo źle skonfigurowane klienta torrent/zablokowane porty/źle ustawiony firewall albo po prostu jesteś podłączony do użytkowników o niskim uploadzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...