Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

osidiablo

Dziwne działanie kompa

Polecane posty

Od jakiegoś czasu komputer wydaje się działać powoli. np. gdy chcę odpalić google chrome, przeglądarka nie odpala się, dopiero po którymś razie otwiera się, lecz w procesach po wyłączeniu chroma nadal istnieje proces o tej samej nazwie. Przeglądanie folderów na dyskach też sprawia problem, jest to powolne odpalanie każdego z folderów. Przy grach są problemy jedynie z ich odpalaniem , lecz polegają one jedynie na dłuższym wczytywaniu, ale grając w LoL-a w czasie gdy wychodzę z meczu, gra zawiesza się gdzieś na 30sec. , następnie pokazuje mi pulpit, a po chwili okienko LoL-a ze statami. Proszę o pomoc. Nie chce formatować komputera, lecz jeśli rozwiązania będą bardzo pracochłonne to nie chce wam przeszkadzać (tak naprawdę jestem leniem Xd).

Więc proszę pomocy :3

P.S. Wirusów nie mam ponieważ skanowałem komputer programem Malwarebytes Anti-Malware z wynikiem 1 wirusa. Po jego usunięciu nic się nie zmieniło .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć również screena z temperaturami np HWMonitor od razu po włączeniu oraz pod obciążeniem ( pograj w grę np 15 minut)

Napisz jaki masz zasilacz-może to on jest przyczyną twojego problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie wskazują niczego niepokojącego. Procek ma trochę podwyższoną temperaturę, ale jak wspomniał Antros na razie nie ma co się martwić.

Nie podałeś nazwy zasilacza- może mieć to wpływ na niestabilne działanie PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić żeby tam coś było??
Skoro nie ma, nic zrobisz, żeby było (darmowy HD Tune jest za "cienki"). :)

Tak jak napisał RAZOR026, daj screena z programu CrystalDiskInfo, ewentualnie możesz też użyć triala HD Tune Pro.

BTW, próbowałeś opcji przywracania systemu (jakiś punkt sprzed dwóch tygodni)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sajdkasjdkasd.png

nowyobrazmapybitowejnl.png

asojidasidio.png

oto ss

a zasilacz to Xilence XP550

Ach ... zapomniałem wspomnieć że w czasie tych 2 tygodni nawiedziły mnie 3 bsody. 2 razy wyskoczył z końcówką 01a, a tego jednego nie pamiętam, lecz już nie wyskakują

i nie, nie próbowałem przywracać, ale jeśli na to wyjdzie, to chyba tak zrobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest uszkodzony, co prawda cztery realokowane sektory to niewiele, ale... Wygląda też, że głowica nieprawidłowo pracuje. Poza tym odnotowane są 183 błędy CRC (zakłócona komunikacja między płytą i dyskiem: winnym może być sam dysk, kabel, płyta, także zasilacz) oraz wręcz nieprawdopodobna ilość błędów związanych z zasilaniem. Zatem oprócz samego dysku, również mocno podejrzanym komponentem komputera jest zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia dysku już nie naprawisz i będzie ono się powiększać. Wszelako tak do końca nie można być pewnym, że za wszystkie Twoje problemy odpowiedzialny jest sprzęt, więc jednak przydałby się format, może się (przynajmniej chwilowo) poprawi, bo tak czy owak, prędzej czy później dysk trzeba będzie wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...