Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Dziwne wartości S.M.A.R.T. - prośba o sprawdzenie, czy to dobrze czy źle :)

Polecane posty

Wymieniłem dysk w notebooku i zauważyłem pewną rzecz - absurdalnie wielkie wartości (które cały czas rosną) "Raw Read Error Rate", "Seek Error Rate" i "Hardware ECC Recovered", zresztą załączam zrzuty z HDTune smile_prosty.gif. Google twierdzi, że to normalka w przypadku dysków Seagate i nie ma się czym martwić, ale miło by było, jakby ktoś obeznany mógł to zweryfikować smile_prosty.gif.

smart2n.th.jpgsmart1s.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, kopiowałem dane ze starego dysku na nowy przy wykorzystaniu obudowy zewnętrznej eSATA zasilanej z USB, może to przez to (USB za którymś razem dało za mało prądu). Albo coś się stało przy kombinacjach z programami do klonowania (bootowalne płyty CD) - najpierw dwa razy HDClone a potem - w akcie desperacji - GParted (właściwie System Rescue CD, ale nie bądźmy drobiazgowi :)), może przy wyjściu któryś za wcześnie odciął zasilanie (bo o to pewnie chodzi?). Ostatecznie - może źle zamontowałem dysk za pierwszym razem w laptopie (za mało docisnąłem do złącza). Tak myślę, nie wiem, co Ty o tym sądzisz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic nie sądzę. ;) Jeden błędzik może się zdarzyć z byle jakiego powodu i nie ma czym się przejmować (ponadto zauważyłem, że na dyskach w lapkach dość często zdarzają się tego typu informacje o błędach). Wspomniałem o nim dla porządku, aczkolwiek chyba niepotrzebnie użyłem sformułowania: "doczepić". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...