Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ProXimoPL

Rozwiązany: Wielki problem z HD 7950 pilne .

Polecane posty

Witam dzisiaj zakupiłem radeona HD 7950 wersja vapor-x podłączyłem do komputera i niestety komputer nie rusza pokazuje się błąd B2 na LCD na płycie głównej czyli "Legacy Option ROM Initialization" na drugim komputerze komputer się uruchamia słychać kilka pipnięć i czarny ekran . Specyfikacja kompa to:

-ASRock P67 pro 3

-i5 2500k

-fortron fsp 460w (80+)

Nie spodziewałem się że ta płyta będzie miała problem z tą grafą macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ?? bo nie mam pojęcia co począć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak najpierw próbowałem 2x8 pin które podłączyłem do molexów potem 1x6 pin z zasilacza i drugi 1x8 pin z molexa nic to nie daje płyta dalej zatrzymuje się na B2, i nic nie mogę zrobić czarny ekran nie słychać pipnięcia żeby uruchomić bios muszę wsadzić starą kartę graficzną (gf 7300).

Teraz zauważyłem że jak podłączę 2x8 pin to wyskakuje błąd B6 czyli "Clean-up of NVRAM" pika i uruchamia się dalej ale ekran dalej czarny, a jak podłączę 1x8 i 1x6 pin to błąd B2 .

Jakieś pomysły ? czy powinienem zgłosić że karta przyszła uszkodzona ?

Nikt nie ma pomysłów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij kości RAM, i włóż je ponownie do slotów. Karta jest dociśnięta do slotu? Jak jest na gwarancji, to musisz to zgłosić. Z reguły karta ma 1 x 8pin i 1 x 6 pin do podłączenia, ale jak to nie działa, to coś nie tak jest z kartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kartę u kolegi i karta działa więc odpada to że karta jest uszkodzona teraz pytanie czy to wina płyty czy zasilacza ?

EDIT: Zasilacz Fortron FSP460-60GHN 460W

Zastanawiam się czy to nie jest wina przejściówek bo kolega miał z zasilacza 1x8 pin i 1x6 pin a ja mam tylko 1x6 pin i 1x8 pin z przejściówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta MSI nie umożliwia podkręcania, więc trochę oczywiste to stwierdzenie :P

Do 400zł to może ASRocka Z77 Extreme3 wyrwiesz. Oczywiście nie planujesz chyba wymieniać płyty z pierwszego postu? Bo to by było chyba z lekka bez sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę graficzną ma kolega? Jeśli miałaby podobne parametry (może być ciut wolniejsza), to byś sprawdził ją na swoim, i zobaczył czy problem też wystąpi. Bo tak wydawać już na początek kasę na nową płytę, to lekka przesada. Lepiej posprawdzać wszystko po kolei, niż potem żałować wydanej kasy w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umożliwia podkręcania ? nie rozumiem Tak wymieniam swoją płytę P67 pro 3 na nową bo po sprawdzeniu zasilacza ramu dysków obudowy...wszystkiego tylko płyta może być winna, u kolega karta działa bez problemu

Szczerze, to byłoby dość dziwne gdyby płyta była niekompatybilna z kartą... A jak podłączasz monitor do karty?

Co do podkręcania - do tego potrzebny jest chipset P67, Z68, Z75 lub Z77. Tamta MSI miała H77.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja nie zauważyłem że tam jest chipset w wersji H, przez przejściówkę DVI-VGA, no wiem że dziwne ale powiedź mi jaka może być inna przyczyna ? karta sprawna bo u kolegi działa, to nie wina zasilacza też sprawdzałem reszta nie ma nic do gadania tak więc zostaje tylko płyta główna ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...