Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SuoniO

Rozwiązany: Livebox

Polecane posty

Witam.

Kupiłem Livebox 2.0 TP do Neostrady i mam pewien problem.

Chciałbym mieć internet na dwóch komputerach, na laptopie przez WiFi i na komputerze stacjonarnym przez kabel ethernet.

Podłączyłem kabel do gniazda ADSL, podłączyłem kabel ethernet do komputera i tu się zaczyna problem. Łączy mnie z internetem przez WiFi na laptopie natomiast na komputerze stacjonarnym nie łączy mnie w ogóle z internetem (Chyba że podłączę stary modem Sagem F@st 800, ale wtedy odłącza się WiFi w laptopie a na stacjonarnym jest internet ale ze starego modemu)

Na laptopie mam Windows 8 a na komputerze stacjonarnym mam Windows XP Professional.

Pomożecie?

Chodzi o to żeby na obu komputerach był internet z livebox'a. Na stacjonarnym przez kabel ethernet a na laptopie przez WiFi.

Z góry dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurowałeś internet podczas instalacji sterowników? Musisz zainstalować na stacjonarnym stery podłączyć za pomocą kabla RJ-45 lub USB. Jak to zrobisz to skonfiguruj WIFI tzn ustaw czy chcesz mieć zabezpieczenie hasłem czy też nie. Konfiguracje WIFI jak i całego modemu livebox robisz przez przeglądarkę. Ja mam stacjonarny przez kabel ethernet a 2 laptopy przez wifi i wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że laptop z windows 8 łapie internet z livebox przez WiFi a komputer stacjonarny posiada windows XP i nie łapie internetu przez kabel ethernet. jedyną kartą sieciową jaka jest w komputerze z XP jest Microsoft Loopback czy jakoś. wejście ethernet w komputerze jest. żeby mieć internet na stacjonarnym z XP muszę odłączać livebox od gniazda telefonicznego i podłączać stary modem Sagem F@st 800 a wtedy nie ma na laptopie z 8. bo wifi nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem ale nie wchodzą ;<

To zaryzykować i kupić tą kartę sieciową USB czy jednak poszukać czegoś innego?

Albo może doradzicie mi coś dostępnego w media markcie bo tu mam najbliżej i najszybciej i jeszcze otwarte przed świętami ;) więc jutro już bym wyskoczył i kupił. a dobrze by było najpóźniej jutro to zrobić bo mi siostra głowe urwie w końcu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...