Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

garou

drukarka hp F380 nie drukuje czarnym tuszem

Polecane posty

Witam!

Otóż mam problem - dzisiaj napełniłem oba kartridże(kolorowy i czarny) tuszami dedykowanymi(21 i 22). Po resecie stanu kartridży(by już nie wyskakiwał błąd niskiej pojemności tuszu), nadszedł czas na programowe "przeczyszczenie głowic". I tu wynik był ładny, wszelkie kolory bez żadnych przerw, jasne, wyraziste, jedynie czarny jakiś taki wyblakły(nie przejąłem się tym, gdyż w instrukcji jest napisane, że początkowe wydruki czarne mogą być zbyt jasne). Następnie nadszedł czas na wyrównanie kasetki. A tu zonk, bo pomimo wypełnienia wszelkich warunków pojawia się błąd, iż nie mógł wyrównać - źle została umieszczona wydrukowana kartka(dziwne - próbowałem kilka razy na kilka sposobów - nic nie pomogło). No ale pominąłem ten krok, czas na wydrukowanie strony testowej - kolory wszystkie wyraziste, czarny taki wyblakły. No i ostatni etap: wydrukowanie dokumentu pisanego czarną czcionką. Niby drukarka pracuje, ale wypluwa czystą kartkę. Poleciłem wydrukować mu tak z 5 stron jeszcze - każda czysta, bez śladu czarnego tuszu. Sprawdziłem kartridż - głowica cała w czerni(a była czyszczona specjalnym środkiem do czyszczenia głowic przed napełnieniem). No to na wszelki wypadek jeszcze raz przeczyściłem głowicę(wg instrukcji - 20 minut leżał kartridż na chusteczce nasączonej płynem do czyszczenia głowic). Po tym czasie wysuszyłem głowice kolejną chusteczką - głowica czysta. I znów drukowanie. I znów 5 kartek czystych, a głowica cała w czarnym tuszu. Czy ktoś wie o co może chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobny update - byłem dziś w profesjonalnym skupie/regeneracji tonerów, tam zdiagnozowali, że toner jest sprawny. Po powrocie do domu zamontowałem go ponownie do drukarki i o dziwo wydrukował mi pół strony(z poleconych 2 stron) tylko tak, jakby się tusz kończył(czyli czcionka czarna, lecz z białymi przerwami) Czyżby się toner zapowietrzył/ tusz w nim zasechł jednak?

Btw. czy ktoś wie gdzie można kupić takie specjalne klipy dla wkładów atramentowych odciągające tusz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się dysze pozatykały lub zaschnęły?

Jak nie masz innych pomysłów i już i tak nic do stracenia z kardridżem to spróbuj "przepchac" kardridż na siłę. Tzn do otowru gdzie wbijasz igłę żeby uzupełnić tusz (zapewne na górze) przykładasz usta (szczelnie, tak żeby powietrze nie uciekało bokami tylko całe wleciało do środka) i dmuchasz dosyć mocno tak żeby na chama wypchać tusz dyszami od spodu. Tylko uważaj bo penwie będzie kapało wiec łatwo coś pobrudzic :) potem delikatnie przetrzyj chusteczką i sprobuj cos wydrukować.

Od dawna już używam drukarki laserowej ale kiedyś też bawiłem sie w uzupełnianie tuszów i pamietam że raz tak robiłem - ale czy pomogło to już nie pamiętam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...