Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxyman42

Cykliczne zawieszanie się PC-ta.

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem z pecetem. Otóż, cyklicznie tj. jeden raz w miesiącu zawiesza mi się PC. Co ciekawe po resecie znowu to samo się dzieje. Jednak po 3 resecie wszystko wraca do normy - komputer się nie zawiesza i powtarzam, że ma to miejsce raz w miesiącu. Nie dziwiłbym się gdyby to występowało podczas obciążenia (w grach itp.), ale PC zawiesza mi się przy minimalnym obciążeniu np. przy przeglądaniu internetu albo pisaniu w Wordzie. Robiłem przeróżne testy pamięci (Memtest), dysku (HDD Smart), ale programy nie wykryły żadnego problemu. W momencie "zawieszenia" "zamarza obraz" (nic nie można zrobić, nawet kursor się nie rusza), a jeśli słucham muzyki to słychać taki przeraźliwy pisk. Aha, dioda od karty sieciowej nadal miga (tzn. że internet działa) oraz na chwilę przyśpiesza wiatrak (nie wiem który), ale zaraz zwalnia. Oto mój PC:

CPU: AMD Athlon II X4 635 - 2.9GHz

Płyta główna: GA-MA785GMT-UD2H

Grafika: Gigabyte ATI Radeon HD 5670

RAM: 4GB DDR3 1333 Mhz (2x2 GB)

Zasilacz: bequiet Pure Power L7 530W

HDD: WD5000AZRX (chyba?)

OS: Win 7 x64 Professional (oryginał)

Chyba wystarczy. W tej chwili temperatura CPU wynosi 40 stopni (przeglądnie WWW), w grach max. 60 stopni. Dodam, że mam najnowsze sterowniki oraz najnowszy BIOS (przed aktualizacją BIOS-u) też to się działo. Również "zawiechy" miały miejsce na świeżo zainstalowanym systemie. W czym tkwi problem ? Czy to może już taka natura pecetów, że się zawieszają ? Dzięki i pozdrawiam.

PS. W załączniku wysyłam dane z HWMonitor-a, z chwili obecnej.

PS2. Żaden podzespół nie był podkręcany.

HWMonitor.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa do zdiagnozowania, ze względu na to, iż problem występuje stosunkowo rzadko... Sprawdziłbym zasilacz, tyle, że podmiana nie wchodzi w grę (z powodu tego co pisałem powyżej), więc pozostaje miernik. Aczkolwiek, jeśli byłyby to początki końca zasilacza, pomiar też może jeszcze niczego nie wykazać. Sam miałem szwankujące PSU i początki były równie niewinne.

Ponadto, mimo że miałeś "czysty system", nie wyklucza to winy jakiegoś programu.

BTW, S.M.A.R.T. jednak podaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj to było. A jak to sprawdzić ? Ok znalazłem, dać jakieś logi czy "cuś" ? Nic nie mogę znaleźć. Prośba do admina, żeby na jakiś czas może nie zamykał tematu. Po prostu chcę poczekać do następnej "zawiechy" i wtedy odczytam logi z dziennika ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Nie wiem czy to może wam się przydać, ale wykryłem kolejny problem. PC zawiesza się po dłuższym uśpieniu tzn. wybudzenia go z uśpienia. Dzieje się tak przy długim uśpieniu 1 na 5 wybudzeń. Co ciekawe system usypiam jak w tle nie działają żadne aplikacje. Aha w załączniku wysyłam logi z dziennika zdarzeń. W jednym pliku umieściłem kilka błędów mniej, więcej z godziny zawieszenia się PC.

log.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...