Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloch95

Komputer sam się uruchamia po wyłączeniu

Polecane posty

Witam,

Kilka dni temu wmieniłem kilka części w moim piecyku a mianowicie płytę główną, procesor oraz pamięć RAM. Po formacie HDD zainstalowałem wszystkie sterowniki oraz aktualizacje tylko że teraz kiedy wyłączam PC poprzez Start>Shut Down komputer się wyłącza na 5 sekund i się włącza spowrotem jak by nigdy nic. Jedyny sposób na wyłączenie to guzik na zasilaczu... ale w ten sposób sobie tylko popsuje HDD.

Mój sprzęt to:

Asrock P67 PRO3 SE

Intel Core i5 2500k

Radeon HD 7850

Zasilacz Corsair 550W

RAM Corsair Vengeance 1600MHz 2x4GB CL9

HDD Maxtor 160GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię iż chodzi ci o Restart (Mam Windowsa po angielsku). Kiedy naciskam na Restart to system operacyjny się wyłącza i natychmiastowo ładuje spowrotem .... w przeciwieństwie kiedy staram się wyłączyć PC to pozostaje on wyłączony na 4-5 sekund i dopiero wtedy zaczyna się włączać ładując ekran płyty głównej po czym Windows`a ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i nie wydaje mi się żeby tam była wgl. opcja na to, bootowanie mam ustawione na dysk twardy ... i oprócz tego to zmieniłem tylko częstotliwość taktowania pamięci Ram z 1333MHz na 1600MHz dlatego że domyślnie w biosie była źle ustawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem... okazało się, że trafiła mi się płyta główna ( nowiutka ) z defektem fabrycznym, bodajże trafiona była kość z biosem. Płyta główna poszła do wymiany i problem zniknął. Być może u Ciebie jest tak samo. W każdym razie ja bym stawiał na płytę główną bo ona jest najczęściej przyczyną tego typu problemów. Możesz jeszcze wizualnie sprawdzić stan kondensatorów na płycie głównej ( czy nie posiadają wybrzuszeń) chociaż akurat to nie powinno mieć miejsca przy nowym egzemplarzu, do tego jeżeli masz możliwość, sprawdź zasilacz na jakimś innym komputerze ale też mało prawdopodobne żeby to on stwarzał problemy skoro przed zmianą bebechów było w porządku. No i pytanie czy czegoś nie kręciłeś ;) bo ustawienie zbyt dużego napięcia mogło coś uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem CPU ale nie zmieniałem napięci jako iż podniosłem taktowanie tylko do 3,7 GHz, płytę główną razem z tym samym procesorem i kartą graficzną próbowałem na innym komputerze i wszystko działało normalnie... jest jakaś możliwość że to wina dysku twardego? Bo jest to SATA 1 popięte do portu SATA 2 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA II jest kompatybilne wstecz do SATA I więc nie ma znaczenia. To spróbuj ten zasilacz na innym zestawie... może to on jest winny skoro wszystkie nowe komponenty działają dobrze w innym zestawie. No i mimo wszystko sprawdź na ustawieniach domyślnych biosu- zresetuj go zworką albo bateryjką. Jeżeli to nie wina zasilacza i reset biosu nie pomoże to moje pomysły się wyczerpały. Ewentualnie ponowne zainstalowanie systemu bo czytałem, że ktoś miał jakiś błąd systemu, który objawiał się właśnie w taki sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotą problemu jest albo brak współpracy systemu z BIOS-em albo awaria jakiegoś układu na płycie głównej. Spróbuj odinstalować i zainstalować sterowniki do chipsetu. Sprawdź ustawienia ACPI w BIOS i czy nie masz jakiegoś konfliktu w Menadżerze urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...