Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Horowitek

Arcania, a Win 8

Polecane posty

Witam!

Da radę jakoś uruchomić Arcanię na Winie 8? Bo mi nie uruchamia się po kliknięciu na ikonkę. Było wiele tematów, jednak ludzie mieli tam starsze sys. Mojemu koledze choć ma taką samą wersję systemu (Windows Pro x64) i grę również z CD-A elegancko działa. Co prawda raz wyskoczyło okienko pytające o aktualizacje więc wybrałem codzienne sprawdzanie patchy i wtedy system kazał mi zainstalować NET Frameworka więc się zgodziłem, po pobraniu>instalacji>restarcie nie wyskakuje już nawet okienko pytające o patche. Próbowałem już reinstalacji, instalacji DirectX 9, uruchamiania jako admin i opcji "Rozwiąż problemy ze zgodnością" i cały czas nic.

P.S: Tak instalowałem przez autorun, a nie menu z płyty.

P.S. 2: Poprzednio na Win 7 gra działała bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna prosta. Sprawdziłeś czy działa z win 8??? Większość gier już nie obsługuje win 7 co dopiero mówić o 8.

Rada na przyszłość. Przeinstaluj win 8 na XP lub win 7. Większość problemów się rozwiąże.

LUB

Przeinstaluj nie które sterowniki do starszych wesji np. direct framework.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą o tym systemie, to nie ma chyba wątpliwości, że puki co, nie jest to system dla graczy. Z Win7 też były podobne problemy, choć aktualizacje i service packi w większości załatwiły sprawę.

Pozostaje czekać na jakieś łatki, choć raczej cudów nie ma się co spodziewać.

To, że gra działa na tej samej wersji systemu ale na innym sprzęcie, jeszcze niczego nie wyjaśnia. Możliwe, że po prostu, skopane jest wsparcie dla jakiegoś podzespołu, który masz u siebie.

Spróbuj pobawić się uruchamianiem w zgodności ze wcześniejszymi Windowsami.. Mam nadzieję, że ta opcja nie znikła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...