Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kit123456789

Router do radiówki

Polecane posty

Mam internet (radiówka w paśmie 5ghz) z Info Netu i nie wiem jaki router kupić.

Do routera podpięty będzie jeden komputer kablem ethernet, laptop przez wifi, czasami telefon i tablet przez wifi oraz na stałe drukarka przez usb i czasami dysk zewnętrzny.

dom ma parter i piętro oraz ogród i pasuje żeby wszędzie było wifi

Na router przeznaczone mam 300 zł ale mogę dać trochę więcej jeśli będzie trzeba.

a może kupić droższy dwupasmowy np. ten Asusa:

RT-N66U

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam u siebie z Linksysa E3200, każdemu polecę ten router. Dwupasmowy, oba pasma działają jednocześnie, ma USB. Testowany w domu jednorodzinnym, 150mkw - zasięg jest ok, nawet poza domem, w ogrodzie. Router szybki, nie muli. Ja kupiłem go za 300 zł., teraz też powinny chodzić jakoś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel do anteny to chyba zwykły lan

jak kupie router to jak go podpiąć? kablem od anteny bezpośrednio czy przez takie coś:

utcn61rzmwo4_t.jpg

Teraz mam przez to podłączone do PC i nie wiem czy też przez to trzeba podłączyć do routera

A router który lepszy:

1)http://www.komputronik.pl/product/167914/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_Dual_Band_Gigabit_N600_Router_TL_WDR3600.html

2)http://www.komputronik.pl/product/135309/Linksys_Dual-Band_N_Gigabit_Router_-_E3200.html

3)a może jakiś inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Końcówka może być czerwona, ale nie musi być - chodzi o ten, który podpinasz do komputera.

2. Z płyty cd/dvd - TP-Link takie najczęściej dołącza do swoich routerów.

Konfiguracja z jej pomocą jest banalnie prosta, ale przeoczyli tą drobną rzecz.

Natomiast konfiguracja ze strony routera, przez przeglądarkę internetową polega na wejściu w odpowiedni adres (w Twoim przypadku powinien być to 192.168.0.1 - albo zmienić to 0 na jedynkę, czyli wyjdzie 192.168.1.1).

Następnie zalogować się na defaultowe ustawienia dające uprawnienia do zmian - na 99% będzie to admin (login) i admin (hasło). Jeśli nie, to w instrukcji na pewno o tym wspomną - nie myl tego z SSID i hasłem do WiFi (oczywiście podczas tej operacji, musisz być połaczony z siecią WiFi, albo za pomocą kabla z routerem).

A druga część, to już ustawienia, w przypadku mojego urządzenia (

TL-WR941ND)

wygląda to następująco:

- kiedy już się zalogujesz do routera, po lewej stronie masz "zakładki" prowadzące do różnych stron z ustawieniami

- klikasz "Wireless", a podkategoria "Wireless settings"

- pod opcją ustawienia SSID (nazwy sieci - "Wireless Network Name") masz napisane "Region:" - z listy wybierasz Polska/Poland i gotowe :)

Jeśli nie będzie tak samo, to raczej podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...