Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SwitchBlade

"sterownik ekranu nvidia przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" - GTX 570

Polecane posty

Witam,

Mam komputer od niespełna ponad roku czasu i zauważyłem po pół roku, że występują pewne problemy, polegające na tym, że jak włączam grę np. z dx11 lub wysokimi wymaganiami (Crysis)

To często wyskakuje do pulpitu (czasem po 5, czasem po 20 minutach grania) ekran robi się czarny, słyszę wyraźnie, że obroty wiatraków karty graficznej błyskawicznie wzrastają i po ok. 2 minutach, pracują już normalnie. Zaradzono mi wtedy (tu na Forum) żebym zwiększył napięcie swojej karty graficznej co niestety nie poskutkowało. Więc nic z tym problemem nie robiłem. Wczoraj kupiłem grę Need For Speed Most Wanted (2012) i problem znowu się zaczął. Zaktualizowałem sterowniki, już nie wiem co robić... Może to wina gry? Może aktualizacja jakaś się pojawi? Nie mam pojęcia. Wymagań słabych ta gra nie ma, ale sprzęt powinien dawać radę. Co robić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ogólnie nie mam problemów z komputerem, nie restartuje się i nic innego dziwnego nie miało miejsca.

@edit:

Grane w NFS MW 2012:

Temperatura (w spoczynku):

Karta Graficzna: 31 - 32 st.

Procesor: ok. 37 - 40 (4 procesory)

Temperatura (podczas gry), Pełny ekran, ustawienia maksymalne:

Karta Graficzna: 65 st.

Procesor: 96 - 97 st. (4 procesory)

P.S zauważyłem, że z czasem gra zaczyna klatkować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczyszczeniu (sporo brudu było) temperatury są lepsze, bo podczas gry (taka sama konfiguracja) procesor: ok 60 st, karta: 50 - 55 st. Więc dziękuję.

Z tym, że problem pojawia się dalej: gra klatkuje i po jakimś czasie wywala do systemu.

Czy ta gra była robiona na silniku graficznym Frostbite 2 podobnie jak The Run? Bo jeżeli tak, to moglibyście mi napisać jak ustawić gre aby odpalał w trybie DX9 ? Bo już nie mam siły... Z każdą grą są problemy jeżeli chodzi o DX10 i DX11, smutne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, chyba będę musiał zainwestować w jakieś dodatkowe chłodzenie na procesor, bo przyznam, że te boxowe jest do... kitu.

Jakie byście mi polecili? Takie dobre a w miare tanie.

Sterowniki wczoraj aktualizowałem, przed napisaniem tematu.

Może taki? http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-pro-he924-s-775-1155-am2-am3-i2742607505.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...