Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawias

Rozwiązany: Jak poprawić wydajność bez znacznych kosztów?

Polecane posty

Witam. Zainstalowałem ostatnio Wiedźmina 2. Długo na to czekałem. Spodziewałem się, że nie będzie śmigać w ultra detalach, ale to, co zastałem po uruchomieniu, przerosło moje największe obawy. By zagrać (w miarę) płynnie, muszę ustawić detale na zupełnie najniższe oraz rozdzielczość na 800x600. A i wówczas nie jest najlepiej (ok. 25-30fps). Moja konfiguracja to:

-Intel Pentium Dual-Core 2.50GHz

-ATI Radeon HD4650

-2GB RAM DDR2 33MHz

-Windows Vista Home Premium 32-bit SP2

Czy istnieją jakieś sposoby, poza kupnem nowego sprzętu, by choć trochę poprawić wydajność? Sterowniki do karty graficznej nie były aktualizowane, czy to pomoże? Czy pomoże zmiana systemu na 64bit? A podkręcenie procka? Da radę (zasilacz sprawdzę później :P)? Może jakieś inne sposoby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana systemu na 64bit raczej nie zmieni niczego bo masz tylko 2gb ram. Twój komputer jest dość stary i naprawdę dziwnym by było jeżeli wiedźmin 2 działałby Ci na ultra detalach (sam posiadając 4 rdzeniowego phenoma, 4gb ram i radka 6770 nie mogę włączyć wieśka z ubersamplingiem)

Nowe sterowniki mogą poprawić wydajność ale maksymalnie o kilka fpsów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ściągnąłem Edycji Rozszerzonej, ale ona pewnie nie da nic w tej kwestii? Jeśli chodzi o instalację nowszego Windowsa - mam sporo zainstalowanych gier, czy konieczny będzie format dysku? A jeśli nie, to czy będą one działały pod nowym systemem bez konieczności reinstalacji (nie mówię o kompatybilności)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie (w przypadku ściągnięcia edycji rozszerzonej), jeśli sam sprawdzisz. A jeśli chodzi o gry, to niestety po zmianie na nowego windowsa, większość gier przestanie działać. Także raczej nie obejdzie się bez konieczności reinstalacji gier. Jeśli nie chcesz stracić save-ów , to najlepiej przekopiuj je sobie na inną partycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, póki co będę musiał podkręcanie procka odłożyć. Ma za sobą prawie 4 lata intensywnego działania, a po podkręceniu ten badziewny cooler, jaki się znajduje wewnątrz obudowy zapewne nie da sobie rady. Zauważyłem (w programie Speccy), że procek zaraz po włączeniu ma jakieś 50st Celsjusza, a po kilkugodzinnym użytkowaniu temperatura wzrasta o jakieś 10. Jednak nie wiem, czy te wartości są normalne, czy nienormalne... Tak na przyszłość spytam: czy opis podkręcania z Tipsomaniaka 2011 dla procków Intela (m. in. z serii E5000) nadal jest aktualny?

Odnośnie sterowników - polecili byście te najnowsze, czy jednak ww 11.11?

post-470544-0-76362400-1352119733_thumb. niżej są starsze

Przypominam, mam Radeona HD4650, czyli nie najnowszego, nie będzie problemów z instalowaniem? Niedawno próbowałem instalować

http://www2.ati.com/...dd_ccc_whql.exe

jednak po odinstalowaniu starych, instalacja tych zawieszała się i musiałem korzystać z punktu przywracania systemu.

PS. Przepraszam za powtórzenia słowa "instalować" w różnych formach. :D To nie referat czy inna rozprawka. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...