Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BraveGraveDigger

Problem z botnet. Router Rozłacza

Polecane posty

Witam was forumowicze z działu Sieci i Internet. Mam problem z routerem Sagem Fast 1201 od TP (Orange). Kupilem go na własność. Działał normalnie niczego nie rozłaczał oprócz dzierżawy numeru IP. A teraz patrze w loga mam ataki z botneta. Komputer swój skanowalem 2 antywirusami i jednym od AntiMalware. I jest czysty. Haslo do routera zmieniłem na skomplikowane. Nic to nie dało gdyż nadal widze w logach ze jest kernel:Intrusion.

Podam 1 wyciag z loga routera bo tego mam sporo:

Sep 30 17:57:20 user alert kernel: Intrusion -> IN=ppp_0_35_1 OUT= MAC= SRC=92.98.237.26 DST=83.30.111.157 LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=53 ID=57644 DF PROTO=TCP SPT=3120 DPT=22 WINDOW=5808 RES=0x00 SYN URGP=0

I są to rózne numery IP z których leci atak :P

Moje pytanie jest takie czy jestem bezpieczny w tym przypadku?? Czy Router blokuje te ataki?? Jednoczesnie mnie rozłacza czasami 3 razy a wiecej sad_prosty.gif I nie wiem co jest grane. Prosze o konsultacje was Drodzy Forumowicze smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi z DMZ. Najprościej można to wytłumaczyć w ten sposób. Masz swój unikalny zewnętrzny adres IP. Posiadając router i chcąc się połączyć ze swoim zewnętrznym IP nie zrobisz tego gdyż stoi router. Ustawiając DMZ np. na swój komputer stacjonarny sprawiłbyś, iż pod adresem zewnętrznym widziałbyś już nie router a komputer z DMZ. Przydatne w momencie gdy jesteś gdzieś daleko a chcesz się połączyć ze swoim komputerem stacjonarnym przez ssh czy też w celu ogólnego zarządzania przez VNC. Jeśli DMZ masz wyłączone to router odpiera te ataki i wszystko jest w porządku. Przy włączonym DMZ istniałoby duże ryzyko zainfekowania komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się rozłączać poprzez dużą liczbę pakietów, którymi zalewa cię botnet. Możesz spróbować włączyć ICMP/TCP/UDP Flood Attack Filtering oraz DoS Protection, natomiast nie wiem czy te super Sagemy coś takiego w ogóle posiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...