Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marahin

Bluescreen - po reinstalowaniu systemu na nową architekturę + wymianie RAM.

Polecane posty

Cześć cześć!

Przyszło mi ostatnio wymienić swój RAM, z GoodRAM 1333MHz 2x2 na dokładnie: "Corsair DDR3 (2x4x2GB) PC3-17000 2133MHz Vengeance Red CL11" Jutro, jak tylko uda mi się zadzwonić do osoby, u której zostawiłem pudełka, dopiszę tutaj) cośtam Velocity 4x4 2130MHz 1,5V.

UWAGA.

Nie mam zielonego pojęcia, czy to podchodzi pod piractwo, czy nie.

Z ciekawości czytałem na wielu forach o tym, czy jest opcja (mając licencję "Windows 7 Home Premium" - którą dostałem wraz z kupnem kiedyśtam komputera w Saturnie; któremu później zmieniałem bebechy) korzystania z owej licencji na obu architekturach (czyt. czy kiedy zainstaluję system 32 bitowy mogę wykorzystać kod licencji na 64 bitowym).

A więc - co się okazało. Po zainstalowaniu systemu 64-bitowego licencja, która dotychczas była wykorzystywana przy systemie 32 bitowym, również działa. Mogę zrobić fotki licencji, dać jakikolwiek dowód, że mój system jest aktywowany, żeby mnie tutaj nie posądzać o bycie złodziejem f:.

-- KONTYNUUJĄC

Po zainstalowaniu systemu, po dniu, dwóch (instalowania software'u) zaczęły występować Bluescreeny. Były najróżniejsze - z błędami na poczatku zazwyczaj z "DRIVER_NOT_LESS_OR_EQUAL" - czytając trochę o tym w google, doszedłem do wniosku, że wypadałoby zupdate'ować / naprawić sterowniki, które zainstalowałem. Generalnie rzecz ujmująć, Windows Device Manager uważał, że wszystkie sterowniki są OKay... więc ich nie ruszałem.

W kazdym razie, czytając dalej, spróbowałem uruchomic recznie Windows Update, którego od kilku porządnych dni nie widzialem w trayu. Co sie okazało, nie mogę! - któryś software, który ściągnąłem (a było tego dużo: 100~GB) miał jakiegoś robaka, który grzebał mi w rejestrze.

W każdym razie, po naprawieniu problemów z tym (uruchomieniu skanów w ESECIE + Malwarebytes Anti-Malware + RogueKiller + iExplore) udało mi się uruchomić Windows Update. Yay.

Ściągnąłem i zainstalowałem kilka update'ów. Wszystko fajnie.

Od tamtego czasu nie trafił mi się ŻADEN bluescreen, nie licząc jednego - z błędem "BAD_POOL_HEADER", o kodzie 0x00000019 - nie powtórzyl się póki co, więc nie wiem, czy to był jednorazowy problem, czy jeszcze kiedyś mnie odwiedzi.

Nie jestem pewien, czy to dalej są problemy sterowników, czy nie; mam nadzieję, że to nie wina RAMu, wymieniania go chciałbym uniknąć za wszelką cenę.

Śmiem również podejrzewać, że może to być problem z chłodzeniem - od czasu wymienienia RAMu (i "lekkiego" [bo o 130MHz] podkręcenia CPU) zmuszony byłem przenieśc jeden wiatrak z radiatora CPU i powieszenie go trochę nad ramem i CPU - dzięki czemu dmucha również na radiatorki RAMu. - dodam, że wtedy też zmieniło się natężenie bluescreenów, ale nie wiem, czy dlatego, że ustawiłem chłodzenie, czy po prostu dlatego, że odkurzyłem sloty do RAMu... :D

Dodam, że podczas instalowania Service Pack 1 wystąpił raz brak sieci elektrycznej, przez co - niestety instalacja również się przerwała.

Temperatury CPU w najgorszym wypadku - gorąco w pokoju, okna pozamykane, zapychanie RAMu + 90% zuzycia CPU - sięga 76 - 78 stopni Celsjusza. Wiem, że bardzo dużo, na dniach kupuję wentylator - nota bene, nie pogardziłbym pomocą w wyborze którego - i5-760 + Zalman CNPS10X flex z tym RAMem ma strasznie ograniczoną przestrzeń dla wentylatora od strony RAMu - wentylatorka sobie zafundować.

Crashe zdarzają sie NIEZALEŻNIE (według mnie, przynajmniej) od obciążenia CPU / ramu.

W załączniku minidump ostatniego crasha, na wszelki wypadek.

Dzięki za przeczytanie i poświęcenie czasu,

J. "Marahin" M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest to jednak przegrzanie (a raczej skutek uboczny działania zabezpieczenia termicznego) więc najpierw z temperaturą się uporaj. Możliwe, również, że problem powoduje niedopracowany sterownik - zwłaszcza, jak masz modem USB. Możliwe jest również uszkodzenie systemu plików (trzeba użyć checkdisk) lub nie wyrabiający zasilacz. Nie podałeś konfiguracji sprzętu, więc zrób to. Podać SMART dysku i zrobić test pamięci też nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543 konfiguracja sprzętu była taka jak w sygnaturce, tylko że RAM się zmienił.

W związku z tym że na codzień potrzebuję komputera do pracy, memtest zrobię w wolnej chwili / w nocy na najbliższych dniach i dam znać z wynikiem; pierwsze słyszę o wbudowanym teście pamięci w W7

Ostatnie 24/7 obyły się bez bluescreena --

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsowy memory test krzyknął po boocie - "No memory errors were detected.", aczkolwiek średnio mu ufam - w weekend (/w piątek w nocy) rzucę memtestx86 na noc. Ten "memtest' daje jakieś logi, cokolwiek, żebym mógł to zapisać i póxniej Wam wrzucić?

Dodam, że dalej nie wyskoczył żaden bluescreen, a maszyna miała uptime - chyba - 3 dni, przez które byly momenty ostrego zapychania RAMu itd.

(Wyskoczyły mi nowe aktualizacje, zainstalowałem i zrebootowałem. W ogóle mam coraz większe wrażenie, że po naprawieniu Windows Update - którego usługa zostala wyłączona i zablokowana w rejestrze przez trojana [który nota bene ciekawie działał :f - "Live Security Premium", czy jakoś tak : P] - problemy minęły. Aczkolwiek zobaczymy w Weekend. :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...