Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gromaniak

Kabelkologia na płycie Intel 815 IBM. HELP!

Polecane posty

Składam siostrze kompa bo sobie kupiłem nowy a ona ma mieć stary tyle że kupiłem jej new płyta na allegro. No i nie wiem gdzie te kabelki od power, reset itd podlączyć ;/ Przeszukałem net jak mogłem i nic. Proszę o pomoc, kontakt co kolwiek. Na starej płycie wszystko pisze (PW SW itd. wiec z podlaczeniem problemow nie ma ale jest uszkodzona). Prosze o jakies linki, kontakt instrukcje, screeny co kolwiek, tata na mnie liczy, chce mu udowodnic ze potrafię zlozyc kompa. Prosze nie usowac postu.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=213687037 - to ta plyta

Każda pomoc mile widziana, prosze o jasna instrukcje.

P.S. Najgorsze jest w tej plycie to ze nie wiadomo w ktore miejsce na niej wlozyc te kabelki. PROSZE O POMOC. :(:(:(:(:(:(:(

--

zapomnialem dodac ze nie mam takze obrazu choc karta jest dobra oraz komputer wlacza sie automatycznie gdy podepne go pod prad

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie są jakieś symbole, oznaczenia? Na tej karteczce przylepionej coś pewnie jest, tylko na foto z allegro nie da się tego odczytać. Czy jesteś w stanie udostępnić lepszej jakości zdjęcia, tak by opisy na płycie były czytelne?

... Udało mi się zidentyfikować tę płytę główną. Jest to jak sądzę IBM 89P8010 - http://foros.maximopc.org/showthread.php?t=18978.

Poszukaj do niej manuala, albo jakiegoś opisu. Jak nic nie znajdziesz, to w wolnej chwili może coś wyszukam.

Hm, manual w nieznanym mi języku ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/netvista/p19k8342.pdf, gdzieś w połowie jest obrazek i opisy. Po symbolu możesz poszukać czegoś po angielsku czy niemiecku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał wies.nak , ta płyta wygląda na 89P8010.

Płytę tą można było znaleźć w komputerach IBM NETVISTA, w kilku modelach, przede wszystkim w A40 (chyba, że coś mnie pamięć myli)

TUTAJ masz schemat prawdopodobnie tej płyty gł.

Kiedyś miałem w domu bardzo zbliżoną płytę gł. Ogólnie to jest płyta mATX, te mają zwykle podłączenie przycisku reset, power i diod sygnalizujących pracę w formie zintegrowanej wtyczki dlatego ciężko znaleźć wszelkie podłączenia.

Poza tym, odnośnie obrazu - płyta ma zintegrowaną kartę graficzną. Najlepiej nie podłączaj swojej karty, a monitor podłącz do gniazda na płycie gł.

Uruchom, wejdź do biosu i zobacz jak tam wyglądają ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami są problemy z podłączeniem drugiej karty graficznej (czyli na AGP) do takich bardzo mocno zintegrowanych płyt gł. trzeba wtedy przełączyć jakąś zworkę lub zmienić ustawienia w biosie. Dlatego napisałem, by nie instalować karty na AGP, a najpierw rozejrzeć się w biosie, korzystając z karty zintegrowanej.

Co do kabli - na pewno przycisk power(chyba?) i diody zasilania i HDD są w miejscu które na schemacie oznaczone jest nr 5. Co do tego przycisku, to nie do końca jestem pewien.

Oglądałem dokładnie taką samą płytę w komputerze w serwisie, w pracy, ale tamta płyta nie działa. Plus za to jest taki, że jest ona w oryginalnej obudowie i z podłączonym okablowaniem, stąd wiem, że to złącze pod nr 5 to na pewno to. Jak będę w pracy to sprawdzę dokładnie który pin jest od czego.

Co do przycisku power to nie jestem pewien, ale chyba to jest reset. Sprawdzę jeszcze dokładnie, ale sądzę to po tym, że z zasilacza z obudowy(a raczej jej resztek) w której to jest zainstalowane wystają kable które w zasilaczach AT łączyło się z włącznikiem zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...