Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piecho3

Rozwiązany: Laptop się nie włącza

Polecane posty

Witam!

Zostaiłem włączonego laptopa na kilka godzin. Po powrocie na ekranie migała tylko biała dolna kreska na czarnym tle. Po wyjęciu i włożeniu baterii jest cały czas to samo. Próbowałem odpalić Win XP, bootowanego z CD. Słychać głos napędu, jednak nic się nie dzieje. Mogę coś sam poradzić czy muszę oddać do serwisu? Laptop to Toshiba C660-12X, jeszcze na gwarancji, system Win7 HP 64b.

Próbowałem Hiren`s Boot CD, mieli, ale nic się nie dzieje. Mi to wygląda na padnięty dysk. Rozumiem, że bez rozkręcania nic nie odzyskam z dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, miga "_" w l.g rogu!

W opcjach jest włączony Faster Bios, więc automatycznie omija możliwość wejścia do Bios`u.

Zgłosiłem już awarię w serwisie, więc lapka i tam mi zabiorą. Kwestia, czy bez rozkręcania obudowy mogę za pomocą jakiejś magicznej płyty/softu na pena zrzucić coś z dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to coś w rodzaju znaku zachęty i padła raczej płyta główna. Jeśli byłaby to wina matrycy, to można jeszcze podłączyć zewnętrzny monitor i sprawdzić. Co do danych, na gwarancji niemal na 100% je skasują (sprawdź jeszcze). Dobrze by było zapytać, czy wyjęcie dysku nie spowoduje utraty gwarancji (u mnie wyjęcie dysku i dołożenie RAM nie powodowało utraty gwarancji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem status naprawy i widnieje zamówiona jedna część - HDD. Niestety, instynkt mnie nie mylił.

Teoretycznie podczas gwarancji można odkręcać tą pokrywę, bo istnieje możliwość samodzielnego zmiany min kości RAM.

Matryca na 9(% była sprawna, podłączanie monitora przez VGA nic nie dawało, system się nie bootował a wspomniana kreska migała, a nie świeciła się cały czas.

Dzięki za odpowiedzi.

Temat do zamknięcia/kosza, teraz na pewno nic nie zmienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...