Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gyaku

Rozwiązany: Częste zwiechy i BSODy

Polecane posty

Witam, ostatnio ciupałem w Max Payna 3 po czym przeszkodziła mi zwiecha która musiała zakończyć się restartem. Odpalam kompa na nowo, klikam na launcher Maxa i pixeloza ;p zaraz po tym BSOD. Myślałem że coś z grą ale po chwili normalnego użytkowania znowu sam się zwiesił... i tak co chwile, nie potrafię znaleźć systemu kiedy i dlaczego.

Tydzień temu wymieniałem ramy z 2x2gb 1600 na 2x4gb 1600 HyperX kingstona więc stwierdzilem ze to musi być powód (w dodatku gdzies wyczytalem małowiarygodną opinię ze te pamięci nie radzą sobie z moim procesorem..) więc wymienilem na stare kośći i dalej to samo... Podaje specyfikację komputera:

PROCESOR: AMD Phenom x4 955 BE

PŁYTA GŁÓWNA: AsRock 770 Extreme3

RAM: 2x4gb Kingston HyperX DDR3 1600 (teraz chwilowo GoodRam 1600 DDR3 CL9 2x2gb)

GRAFIKA: Gigabyte Radeon 6850HD

ZASILACZ: bequiet! PurePower L7 530W

Proszę o pomoc :)

Screen BSOD i filmik poglądowy:

http://www.youtube.com/watch?v=WS_9PYIY3c0&feature=youtu.be

sdc10616g.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

this is to hard. ;p

Jak by nie patrzeć to gwarancje mam na wszystko jeszcze... ale jak to działa kiedy zasilacz się spitoli to rozumiem ze na gwarancje nowy ale co z bebechami które zniszczy ;d?

Dodam temp/napięcia dla zainteresowanych:

78082661.png

Dziwnie tez wyglądają napięcia przy 12v aczkolwiek podobno niezbyt wiarygodne są odczyty programami ;p

Raport z BlueScreenView:

==================================================

Dump File : 081912-17750-01.dmp

Crash Time : 2012-08-19 22:44:03

Bug Check String : PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Bug Check Code : 0x00000050

Parameter 1 : fffff8a0`0a966000

Parameter 2 : 00000000`00000000

Parameter 3 : fffff800`03585079

Parameter 4 : 00000000`00000000

Caused By Driver : ntoskrnl.exe

Caused By Address : ntoskrnl.exe+71f00

File Description : NT Kernel & System

Product Name : Microsoft? Windows? Operating System

Company : Microsoft Corporation

File Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)

Processor : x64

Computer Name :

Full Path : C:\Windows\Minidump\081912-17750-01.dmp

Processors Count : 4

Major Version : 15

Minor Version : 7600

==================================================

Screen ekranu głównego:

http://img821.images...beztytuulzb.png

p.s. Dalej idzie odpalić np tego Max Payne 3 przy odrobinie szczęścia, zdaje mi się że obciążenie procesora/karty graficznej nie ma dużego wpływu na BSOD, tak samo nie zwiesza się częściej przy programie OCCT (oprócz tej sytuacji z zamieszczonego filmiku gdzie program w ogóle się na początku nie odpalał...), co ciekawe jak odpalam Maxa od momentu gdzie się zwiesiło to się zawiesza znowu, a od wcześniejszych się wczyta i chodzi do resetu ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na temat takiego BOSD jak ty masz http://technet.micro...y/cc957625.aspx

Ogólnie czytałem że ten problem często występuje jak coś się dzieje z Ram.Więc wejdz do panelu sterowania system i zabezpieczenia i zakaładka narzędzia admnistracyjne i wybierz Diagnostyka pamięci systemu Windows

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NB: Juz drugi raz pisze ten tekst. za pierwszym razem w polowie tekstu mialem BSODA confused_prosty.gif

Mialem ten sam problem co Wy. Po dokupieniu sobie 2x2 ram zaczalem miewac zawiechy i duzo BSODOW.

moje spec:

gigabyte GA-MA770T-UD3P

Amd phenom x4 965 BE

HIs radeon 5850

2x2 OCZ i 2x2 g-skill

Zasilacz OCZ 600W MXSP

Do tego 2 monitory 21 i 24 LCD. klawiatura G15. dwa zewnetrzne 1TB dyski, usb wifi stick. mycha, kamerka itd.

Wydaje mi sie ze przy wielkim obciazeniu ( granie BF3 a na druigm monitorze chrome + muza + skype) pobor pradu musi byc niesamowity i dlatego mam takie Bsody.

Wydaje Wam sie ze powinnienem kupic nowy zasilacz? OCZ 700W? np

http://allegro.pl/wy...2547932950.html

http://allegro.pl/oc...2563970573.html

Szczegolnie ze bede chcial w przyszlosci chcial podpiac pod SLI druga 5850?

Dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu w zupełności wystarczyłby markowy 500W zasilacz raczej ja widzę tutaj problem z gryzącymi się pamięciami często tak się dzieje mieszając pamięci różnych firm dlatego ja osobiście jak dokupywałem 2 gb pamięci do swoich Twinmosów to brałem przez zakupem pamięci przynajmniej na 2 dni i dokładnie kompa testowałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu, sytuacja chyba została opanowana xD

Rozwiązanie - ativir ESET Online Scaner wykrył wirusa:

D:\Gry\Max Payne 3\gsrld.dll odmiana zagro?enia Win32/Packed.VMProtect.AAH ko? troja?ski wyleczony przez usuni?cie - poddany kwarantannie

Niby coś próbował zrobić ale zaglądając do folderu z nim od razu pixeloza i BSOD... nawet w trybie awaryjnym (na trybie awaryjnym przesiedziałem do tej pory 1/2 czasu i nigdy mi się nie zwiesił, jedynie po wejściu w ten folder ;O) więc stwierdziłem ze nie lubię tego folderu ; d MP3 nie da sie odinstalować więc sięgłem po broń ostateczna ; d DELETE folder Max Payne 3 i...

I od tego czasu żadnego problemu. Zrobiłem skan dysków HD Tune, ramy nie mają błędów.

ALE DALEJ LUDZIE KIERUJĄ MNIE NA TĄ PAMIĘĆ

Dyski skanowałem HD Tune i 100% ok.

Teraz mam starą pamięć ram, testowałem - OK.

Przedtem jak BSODy się zaczęły się pojawiać to nowe pamięci (2 tygodnie chodziły) testowałem - wyskoczyły jakieś pierdoły po 10min testu:

http://img716.imageshack.us/img716/5148/sdc10623i.jpg

Nie dałem rady po 50min i wyłączyłem bo nic nowego się nie pojawiało a było dopiero jakieś 40% memtesu 84+.

Ale zaznaczam że wymieniając na poprzednie kości które nie mają błędów sytuacja się nie zmieniła z BSODami, jedynie po (napisalem rozwiązanie up)! Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramów:

Przeskanowałem wczoraj na AUTO (wszystkie ustawienia w biosie na auto) kości kingstona Memtestem 5x (zajęło to jakieś 7h xD) i nie było problemów, dzisiaj jeszcze przeskanuje na ustawieniach DDR 1600/ 1,65v / 9-9-9-27 i jak nie wykryje błędów to zostawiam ;p jeśli wykryje to oddaje kośći.

Temat myślę można zamknąć.

Thx wielkie wszystkim za pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...