Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maslascher

Asus 1201n- Przegrzewanie

Polecane posty

Witam, mam problem z niedawno kupionym Asus 1201n.

Problem polega na tym iż za bardzo się grzeje, maksymalnie są to temperatury 78 dla Cpu i coś koło 65 dla GPU. Rozebrałem go dzisiaj z ciekawości i pasta termoprzewodząca się trochę zestarzała i usunąłem ją, nie była ona w jakikolwiek sposób dokładnie nałożona tylko komponenty były "opaprane" co mogło prowadzić do zwarcia. Złożyłem go z powrotem tym razem bez pasty bo nie mam i temperatury takie same. Heatpipe nie rozszczelniony bo wylatuje gorące powietrze ale wentylator na moje oko za słabo wieje. Dla mnie jest to denerwujące ponieważ lubię gdy nic się nie grzeje. Nie wyłącza się z tego powodu. Zostaje tylko sprzedanie na allegro ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pasty to on długo nie pożyje, bo tak w ogóle nie uruchamia się bez pasty. Jaka by ona nie była to być musi. Kup dobrą pastę i zobacz na YT jak się nakłada. Jeśli temp. z pastą są takie same jak bez pasty to oznacza, że to na 100% jej wina.

Poza tym w netbooku nigdy nie będziesz miał niskich temperatur, jedyny sposób na obniżenie to kupno podstawki chłodzącej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna poprawa nie jest konieczna (niepotrzebnie usuwałeś pastę), te temperatury są całkowicie normalne (nawet na niektórych stacjonarnych, by uszła; chodzi mi o procka, bo o takiej temperaturze grafiki to na wielu stacjonarnych kompach można tylko pomarzyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...